Stembureau 't Brederode Huys dinsdag in Velsen (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 2082 GE · Wijk Santpoort-Zuid

Hier waren 307 kiezers toegelaten (1,1% van alle toegelaten kiezers in Velsen) en zijn 305 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 28,5% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
D66 87 28,5% 15,3% +13,2 pp 2,1%
VVD 71 23,3% 11,7% +11,5 pp 2,3%
GROENLINKS 41 13,4% 10,1% +3,3 pp 1,5%
PvdA 31 10,2% 10,0% +0,1 pp 1,2%
Velsen Lokaal 25 8,2% 20,0% −11,8 pp 0,5%
CDA 21 6,9% 7,3% −0,5 pp 1,1%
ChristenUnie 16 5,2% 4,5% +0,7 pp 1,3%
LGV 9 3,0% 8,8% −5,8 pp 0,4%
Forza! IJmond 2 0,7% 6,7% −6,1 pp 0,1%
Forum voor Democratie 2 0,7% 5,4% −4,8 pp 0,1%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Velsen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Jeroen Verwoort (VVD) · 38 stemmen · 12,5% van alle stemmen hier
  2. Joanna van der Zanden (D66) · 36 stemmen · 11,8% van alle stemmen hier
  3. Sander Smeets (D66) · 28 stemmen · 9,2% van alle stemmen hier
  4. Marianne Steijn (PvdA) · 18 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
  5. Milan Frisart (VVD) · 15 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  6. Frank Cornet (ChristenUnie) · 15 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  7. Bram Diepstraten (Velsen Lokaal) · 14 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  8. Ilse van Turnhout-Stoelman (GROENLINKS) · 12 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  9. Gonneke Mooi (GROENLINKS) · 12 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  10. Cees Sintenie (CDA) · 10 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  11. Iskandar Sitompul (GROENLINKS) · 9 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  12. Onika Pinkus (PvdA) · 8 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  13. Kitty Wolfs (Velsen Lokaal) · 7 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  14. Lara Seegers (VVD) · 6 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  15. Cas Schollink (VVD) · 5 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +13,2 pp meer dan gemiddeld in Velsen.
  • Qua gewicht is dit het 37e van de 43 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in Velsen en 0,0044% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 87 stemmen in Velsen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen277
Geldige volmachtbewijzen30
Toegelaten kiezers307
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)307
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,7%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,65% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Velsen en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Velsen

Alle stembureaus in Velsen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.