Stembureau De Twee Sparren in Veldhoven
Postcode 5503 CT
Hier waren 438 kiezers toegelaten (2,3% van alle toegelaten kiezers in Veldhoven) en zijn 435 geldige stemmen uitgebracht. Hart voor Veldhoven werd hier de grootste met 26,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Hart voor Veldhoven | 116 | 26,7% | 28,7% | −2,0 pp | 2,1% |
| GBV | 67 | 15,4% | 18,4% | −3,0 pp | 1,9% |
| VVD | 59 | 13,6% | 15,3% | −1,7 pp | 2,0% |
| SENIOREN VELDHOVEN | 56 | 12,9% | 7,1% | +5,8 pp | 4,1% |
| GroenLinks-PvdA | 50 | 11,5% | 9,9% | +1,6 pp | 2,6% |
| D66 | 36 | 8,3% | 10,7% | −2,4 pp | 1,8% |
| SP | 27 | 6,2% | 3,3% | +2,9 pp | 4,3% |
| CDA | 24 | 5,5% | 6,7% | −1,2 pp | 1,9% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Veldhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Maarten Prinsen (Hart voor Veldhoven) · 52 stemmen · 12,0% van alle stemmen hier
- Jolanda van Hulst (SENIOREN VELDHOVEN) · 39 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
- Jurre van der Velden (GBV) · 30 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Chantal Gonzalez Delhaes (VVD) · 29 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Mariëlle Giesbertz (D66) · 27 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Wessel Mandos (GroenLinks-PvdA) · 21 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Lianne Sanders (Hart voor Veldhoven) · 16 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Leonard Verspui (CDA) · 14 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Thomas van Broekhoven (Hart voor Veldhoven) · 13 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Marieke Theeuwes-van Lierop (GroenLinks-PvdA) · 12 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Sem van Rhee (Hart voor Veldhoven) · 11 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Peter Zijlmans (SP) · 11 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Jolanda van Grunsven (GroenLinks-PvdA) · 9 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Yvonne Luijkx-Warbroek (Hart voor Veldhoven) · 7 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Caroline van Brakel (CDA) · 7 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SENIOREN VELDHOVEN haalde hier +5,8 pp meer dan gemiddeld in Veldhoven.
- Qua gewicht is dit het 23e van de 23 stembureaus: 2,3% van alle geldige stemmen in Veldhoven en 0,0057% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 44 stemmen in Veldhoven komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 394 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 44 |
| Toegelaten kiezers | 438 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 438 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,68% van de stembiljetten, tegen 0,50% in Veldhoven en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Veldhoven
- Keijsers Rozen 447 stemmen · Hart voor Veldhoven 21%
- Bredeschool Zilverackers 447 stemmen · GBV 26%
- Blokhut D'n Bosbender 593 stemmen · Hart voor Veldhoven 33%
- SDO Korfbal 600 stemmen · Hart voor Veldhoven 30%
- Oktober Merefelt 665 stemmen · Hart voor Veldhoven 31%
- Woonzorgcomplex Rundgraafpark 673 stemmen · Hart voor Veldhoven 25%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.