Stembureau Basisschool De Brembocht in Veldhoven (2018)
Postcode 5506 CG · Wijk Veldhoven
Hier waren 1.176 kiezers toegelaten (6,4% van alle toegelaten kiezers in Veldhoven) en zijn 1.171 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 20,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 244 | 20,8% | 23,7% | −2,9 pp | 5,6% |
| GBV | 218 | 18,6% | 19,7% | −1,1 pp | 6,1% |
| VSA | 164 | 14,0% | 12,6% | +1,4 pp | 7,2% |
| SENIOREN VELDHOVEN | 159 | 13,6% | 16,3% | −2,7 pp | 5,3% |
| PvdA | 147 | 12,6% | 9,2% | +3,4 pp | 8,8% |
| D66 | 121 | 10,3% | 9,0% | +1,3 pp | 7,4% |
| CDA | 118 | 10,1% | 9,5% | +0,6 pp | 6,8% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Veldhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mariënne van Dongen-Lamers (GBV) · 124 stemmen · 10,6% van alle stemmen hier
- Daan de Kort (VVD) · 105 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
- Jolanda van Hulst (SENIOREN VELDHOVEN) · 93 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
- Ingrid Hartlief (D66) · 86 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- J.G.W. Rooijakkers (PvdA) · 74 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Marionne van Dongen-de Kruijf (CDA) · 67 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Björn Wijnands (VSA) · 65 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- C.H.K. Goossens-Ruhr (PvdA) · 40 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Karen Gielis (VSA) · 30 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Hans van de Looij (GBV) · 25 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Rien Luijkx (SENIOREN VELDHOVEN) · 24 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Sander Antonis (VVD) · 23 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Peter Cattenstart (VSA) · 18 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Youri van Oorschot (GBV) · 17 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Yentl van Bakel (VVD) · 17 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PvdA haalde hier +3,4 pp meer dan gemiddeld in Veldhoven.
- Qua gewicht is dit het 5e van de 19 stembureaus: 6,4% van alle geldige stemmen in Veldhoven en 0,0173% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 16 stemmen in Veldhoven komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.089 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 87 |
| Toegelaten kiezers | 1.176 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.176 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,43% van de stembiljetten, tegen 0,96% in Veldhoven en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Veldhoven
- Ontmoetingscentrum Zeelst 1.187 stemmen · VVD 27%
- Gemeentehuis 1.138 stemmen · SENIOREN VELDHOVEN 26%
- Gemeenschapshuis d'n Bond 1.209 stemmen · VVD 30%
- Ontmoetingscentrum het Tweespan 1.138 stemmen · GBV 21%
- Basisschool De Berckacker 1.270 stemmen · GBV 21%
- Dorpscentrum d'Ouw School 1.076 stemmen · VVD 31%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.