Stembureau Verenigingsgebouw Amicitia; Aagtekerke in Veere (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 900 kiezers toegelaten (7,2% van alle toegelaten kiezers in Veere) en zijn 899 geldige stemmen uitgebracht. SGP-ChristenUnie werd hier de grootste met 64,2% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
SGP-ChristenUnie 577 64,2% 23,9% +40,3 pp 19,3%
CDA 86 9,6% 16,3% −6,7 pp 4,2%
Partij van de Arbeid (PvdA)/GROENLINKS 86 9,6% 23,7% −14,1 pp 2,9%
VVD 71 7,9% 15,6% −7,7 pp 3,6%
DTV 69 7,7% 16,4% −8,8 pp 3,4%
D66 10 1,1% 4,1% −3,0 pp 1,9%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Veere, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Jaap Melse (SGP-ChristenUnie) · 343 stemmen · 38,2% van alle stemmen hier
  2. Albert Maljaars (SGP-ChristenUnie) · 75 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
  3. Arie Schot (SGP-ChristenUnie) · 73 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
  4. Chris Maas (Partij van de Arbeid (PvdA)/GROENLINKS) · 63 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
  5. Adri Roelse (DTV) · 40 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  6. Willem den Herder (CDA) · 37 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  7. Bert van Halderen (VVD) · 28 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  8. Hans Nonnekes (CDA) · 24 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  9. Marcel van den Bosse (SGP-ChristenUnie) · 19 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  10. Gerhard de Visser (VVD) · 19 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  11. Kees-Jan Meeuse (SGP-ChristenUnie) · 15 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  12. Marco Wisse (SGP-ChristenUnie) · 11 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
  13. Riet Willemse (DTV) · 11 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
  14. Ad Wouters (CDA) · 10 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
  15. Maaike Walraven-Janssen (Partij van de Arbeid (PvdA)/GROENLINKS) · 10 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP-ChristenUnie haalde hier +40,3 pp meer dan gemiddeld in Veere.
  • Qua gewicht is dit het 4e van de 18 stembureaus: 7,2% van alle geldige stemmen in Veere en 0,0133% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 14 stemmen in Veere komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen790
Geldige volmachtbewijzen110
Toegelaten kiezers900
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)900
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig1 (0,1%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,11% van de stembiljetten, tegen 0,52% in Veere en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Veere

Alle stembureaus in Veere

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.