Stembureau Stembureau Dorpshuis Nimmerdor in Veere (2022)
Postcode 4364 BL · Wijk Grijpskerke
Hier waren 796 kiezers toegelaten (6,3% van alle toegelaten kiezers in Veere) en zijn 794 geldige stemmen uitgebracht. HVV werd hier de grootste met 17,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| HVV | 138 | 17,4% | 16,2% | +1,2 pp | 6,7% |
| SGP | 126 | 15,9% | 20,3% | −4,5 pp | 4,9% |
| VVD | 115 | 14,5% | 12,9% | +1,6 pp | 7,1% |
| CDA | 107 | 13,5% | 10,9% | +2,5 pp | 7,7% |
| DTV | 105 | 13,2% | 9,1% | +4,2 pp | 9,1% |
| Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS | 84 | 10,6% | 16,9% | −6,3 pp | 3,9% |
| ChristenUnie | 75 | 9,4% | 6,7% | +2,8 pp | 8,9% |
| D66 | 44 | 5,5% | 7,1% | −1,6 pp | 4,9% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Veere, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jaap Melse (SGP) · 80 stemmen · 10,1% van alle stemmen hier
- Pieter Wisse (CDA) · 67 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Hugo Kramer (HVV) · 61 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Marja Osté-Aarnoutse (VVD) · 57 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Adri Roelse (DTV) · 54 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- René Molenaar (ChristenUnie) · 47 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Chris Maas (Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS) · 44 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Stijn van Kervinck (HVV) · 37 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Ad van Broekhoven (VVD) · 32 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Joyce Luteijn (DTV) · 31 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Jacco van Maldegem (D66) · 28 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Sander Jacobse (SGP) · 18 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Rias Roelse (CDA) · 16 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Marcel Steketee (HVV) · 14 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Ellen Maris-Dorleijn (ChristenUnie) · 14 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS haalde hier −6,3 pp minder dan gemiddeld in Veere.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 24 stembureaus: 6,3% van alle geldige stemmen in Veere en 0,0115% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 16 stemmen in Veere komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 721 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 75 |
| Toegelaten kiezers | 796 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 796 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,25% van de stembiljetten, tegen 0,30% in Veere en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Veere
- Stembureau Verenigingsgebouw Ons Huis 839 stemmen · SGP 72%
- Stembureau Sportcentrum de Couburg 757 stemmen · Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS 19%
- Stembureau Verenigingsgebouw het Akkoord 846 stemmen · Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS 27%
- Stembureau Gemeentehuis Domburg 633 stemmen · HVV 33%
- Stembureau Verenigingsgebouw Amicitia 861 stemmen · SGP 63%
- Stembureau Sportzaal de Bellink 629 stemmen · Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.