Hoe stemde Centrum in Veenendaal in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Koopcentrum, Schrijverswijk, Achterkerk, Meesterweide
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 5 stembureaus in Centrum 5.476 geldige stemmen uitgebracht (13,3% van alle stemmen in Veenendaal). PVV werd hier de grootste met 23,8%. Vergeleken met heel Veenendaal scoorden PVV (+1,4 pp) en GroenLinks-PvdA (+1,1 pp) hier hoger en SGP (−2,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.305 | 23,8% | 22,4% | +1,4 pp |
| VVD | 743 | 13,6% | 14,4% | −0,9 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 695 | 12,7% | 12,7% | −0,0 pp |
| GroenLinks-PvdA | 545 | 10,0% | 8,8% | +1,1 pp |
| SGP | 472 | 8,6% | 10,8% | −2,2 pp |
| ChristenUnie | 440 | 8,0% | 8,9% | −0,9 pp |
| CDA | 274 | 5,0% | 4,5% | +0,5 pp |
| D66 | 190 | 3,5% | 3,6% | −0,1 pp |
| DENK | 178 | 3,3% | 2,8% | +0,4 pp |
| BBB | 143 | 2,6% | 2,8% | −0,2 pp |
| SP | 140 | 2,6% | 2,0% | +0,5 pp |
| Forum voor Democratie | 131 | 2,4% | 2,0% | +0,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 64 | 1,2% | 1,2% | +0,0 pp |
| Volt | 46 | 0,8% | 1,0% | −0,1 pp |
| JA21 | 33 | 0,6% | 0,6% | −0,0 pp |
| 50PLUS | 30 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 19 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 9 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Splinter | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 3 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Centrum
- 104 Gemeentehuis Koopcentrum · 3901 GA · 1.459 stemmen · PVV 24%
- 101 Centrum-Spectrum Schrijverswijk · 3901 TP · 1.114 stemmen · PVV 22%
- 105 De Troubadour Achterkerk · 3901 CM · 1.092 stemmen · PVV 24%
- 103 Wijkcentrum Kleine Beer Meesterweide · 3901 SH · 999 stemmen · PVV 24%
- 102 Wijkcentrum Duivenwal Achterkerk · 3901 ZA · 812 stemmen · PVV 26%
Andere wijken in Veenendaal
- West 9.407 stemmen · PVV 23%
- Noordoost 9.394 stemmen · PVV 20%
- Zuidoost 9.061 stemmen · PVV 23%
- Noordwest 4.313 stemmen · PVV 23%
- Zuidwest 1.711 stemmen · PVV 26%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.