Stembureau Gemeenschapshuis Cascade Vilt in Valkenburg aan de Geul (2018)
Postcode 6325 AX · Wijk Berg en Terblijt - Vilt
Hier waren 437 kiezers toegelaten (5,1% van alle toegelaten kiezers in Valkenburg aan de Geul) en zijn 434 geldige stemmen uitgebracht. Algemeen Belang werd hier de grootste met 49,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Algemeen Belang | 214 | 49,3% | 31,4% | +17,9 pp | 8,0% |
| PGP | 86 | 19,8% | 14,3% | +5,5 pp | 7,1% |
| CDA | 45 | 10,4% | 21,2% | −10,8 pp | 2,5% |
| VSP | 37 | 8,5% | 15,4% | −6,9 pp | 2,8% |
| VVD | 33 | 7,6% | 13,8% | −6,2 pp | 2,8% |
| D66 | 19 | 4,4% | 3,8% | +0,6 pp | 5,9% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Valkenburg aan de Geul, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Niels Dauven (Algemeen Belang) · 99 stemmen · 22,8% van alle stemmen hier
- Pat-Jos Huisman (PGP) · 38 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
- Veerle Marx (Algemeen Belang) · 33 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
- Jef Kleijnen (VSP) · 30 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Remy Meijers (PGP) · 24 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Marij Verheggen-Penders (CDA) · 20 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Hub Aussems (PGP) · 18 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Bert Hardij (Algemeen Belang) · 15 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Harrie Cobben (Algemeen Belang) · 15 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Jan Vermeer (VVD) · 15 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Eugène Ruijgers (D66) · 11 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Math Knubben (CDA) · 10 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Carlo Vankan (Algemeen Belang) · 8 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Pim Zwakenberg (Algemeen Belang) · 7 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Björn Lamberikx (Algemeen Belang) · 7 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Algemeen Belang haalde hier +17,9 pp meer dan gemiddeld in Valkenburg aan de Geul.
- Qua gewicht is dit het 11e van de 11 stembureaus: 5,1% van alle geldige stemmen in Valkenburg aan de Geul en 0,0064% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 20 stemmen in Valkenburg aan de Geul komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 391 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 46 |
| Toegelaten kiezers | 437 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 437 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,69% van de stembiljetten, tegen 1,28% in Valkenburg aan de Geul en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Valkenburg aan de Geul
- De Polfermolen 614 stemmen · VVD 33%
- Zorgcentrum Fonterhof 655 stemmen · Algemeen Belang 62%
- Gemeenschapshuis De Blokhut 691 stemmen · CDA 33%
- De Holle Eik 718 stemmen · Algemeen Belang 32%
- Hotel Op de Boud 721 stemmen · CDA 25%
- Gemeenschapshuis De Beemde 731 stemmen · VSP 35%
Alle stembureaus in Valkenburg aan de Geul
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.