Hoe stemde Overvecht in Utrecht in 2018?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Vechtzoom-zuid, Taag- en Rubicondreef en omgeving, Vechtzoom-noord, Klopvaart, Zamenhofdreef en omgeving, Zambesidreef en omgeving

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 zijn bij de 16 stembureaus in Overvecht 10.006 geldige stemmen uitgebracht (6,3% van alle stemmen in Utrecht). DENK werd hier de grootste met 18,6%. Vergeleken met heel Utrecht scoorden DENK (+13,7 pp) en PVV (+3,6 pp) hier hoger en D66 (−9,5 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
DENK 1.860 18,6% 4,9% +13,7 pp
GROENLINKS 1.586 15,9% 23,0% −7,1 pp
D66 1.122 11,2% 20,7% −9,5 pp
PvdA 738 7,4% 6,2% +1,2 pp
PVV 733 7,3% 3,7% +3,6 pp
SP 708 7,1% 4,1% +3,0 pp
CDA 683 6,8% 5,3% +1,5 pp
VVD 674 6,7% 13,0% −6,3 pp
ChristenUnie 642 6,4% 4,1% +2,3 pp
Partij voor de Dieren 455 4,5% 5,3% −0,7 pp
Student & Starter 268 2,7% 4,1% −1,4 pp
Seniorenpartij Utrecht 212 2,1% 1,4% +0,7 pp
Stadsbelang Utrecht 192 1,9% 2,7% −0,8 pp
Piratenpartij 70 0,7% 0,8% −0,1 pp
Evenwicht 56 0,6% 0,6% −0,1 pp
7 0,1% 0,1% +0,0 pp
Blanco en ongeldig139Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Overvecht

Andere wijken in Utrecht

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Utrecht · Alle stembureaus