Stembureau Voorveldselaan 4 ingang achterzijde in Utrecht (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 3573 PV · Wijk Noordoost

Hier waren 566 kiezers toegelaten (0,4% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 562 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 31,3% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
D66 176 31,3% 16,3% +15,0 pp 0,7%
GROENLINKS 106 18,9% 18,5% +0,4 pp 0,4%
VVD 48 8,5% 9,4% −0,9 pp 0,3%
PvdA 39 6,9% 7,9% −1,0 pp 0,3%
CDA 36 6,4% 7,1% −0,7 pp 0,3%
Volt 33 5,9% 5,7% +0,2 pp 0,4%
Partij voor de Dieren 28 5,0% 6,4% −1,4 pp 0,3%
Student & Starter 20 3,6% 5,4% −1,9 pp 0,2%
EenUtrecht 18 3,2% 2,8% +0,4 pp 0,4%
ChristenUnie 17 3,0% 3,8% −0,8 pp 0,3%
BIJ1 11 2,0% 3,4% −1,5 pp 0,2%
SP 6 1,1% 2,5% −1,4 pp 0,2%
PVV 6 1,1% 2,2% −1,1 pp 0,2%
DENK 5 0,9% 3,5% −2,6 pp 0,1%
Stadsbelang Utrecht 5 0,9% 2,2% −1,3 pp 0,1%
Piratenpartij 3 0,5% 0,7% −0,1 pp 0,3%
Forum voor Democratie 3 0,5% 1,2% −0,7 pp 0,2%
BVNL 2 0,4% 0,6% −0,2 pp 0,2%
0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Socialisten Utrecht 0 0,0% 0,4% −0,4 pp 0,0%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Julia Kleinrensink (GROENLINKS) · 59 stemmen · 10,5% van alle stemmen hier
  2. Susanne Schilderman (D66) · 58 stemmen · 10,3% van alle stemmen hier
  3. Maarten Koning (D66) · 48 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
  4. Jantine Zwinkels (CDA) · 31 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  5. Charlotte Passier (Volt) · 22 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  6. Tess Meerding (VVD) · 18 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  7. Marijn de Pagter (VVD) · 17 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  8. Hester Assen (PvdA) · 17 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  9. Mahaar Fattal (GROENLINKS) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  10. Anne Sasbrink (Partij voor de Dieren) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  11. Melody Deldjou Fard (GROENLINKS) · 10 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  12. Venita Dada-Anthonij (D66) · 10 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  13. Eelco Eerenberg (D66) · 10 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  14. Wilma Duitscher (EenUtrecht) · 10 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Nadia Stylianou (D66) · 9 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +15,0 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
  • Qua gewicht is dit het 135e van de 260 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0081% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 280 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen499
Geldige volmachtbewijzen67
Toegelaten kiezers566
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)564
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)−2
Blanco en ongeldig2 (0,4%)

Er zijn 2 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,35% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Utrecht en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Utrecht

Alle stembureaus in Utrecht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.