Stembureau Voorveldselaan 2 in Utrecht (2022)
Postcode 3573 PV · Wijk Noordoost
Hier waren 715 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 710 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 20,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 142 | 20,0% | 16,3% | +3,7 pp | 0,6% |
| GROENLINKS | 135 | 19,0% | 18,5% | +0,5 pp | 0,5% |
| PvdA | 81 | 11,4% | 7,9% | +3,5 pp | 0,7% |
| VVD | 71 | 10,0% | 9,4% | +0,6 pp | 0,5% |
| CDA | 42 | 5,9% | 7,1% | −1,1 pp | 0,4% |
| Partij voor de Dieren | 37 | 5,2% | 6,4% | −1,2 pp | 0,4% |
| EenUtrecht | 34 | 4,8% | 2,8% | +2,0 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 33 | 4,6% | 3,8% | +0,8 pp | 0,5% |
| Volt | 32 | 4,5% | 5,7% | −1,1 pp | 0,4% |
| SP | 21 | 3,0% | 2,5% | +0,5 pp | 0,5% |
| Student & Starter | 16 | 2,3% | 5,4% | −3,2 pp | 0,2% |
| Stadsbelang Utrecht | 15 | 2,1% | 2,2% | −0,1 pp | 0,4% |
| PVV | 14 | 2,0% | 2,2% | −0,2 pp | 0,4% |
| DENK | 12 | 1,7% | 3,5% | −1,8 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 9 | 1,3% | 1,2% | +0,1 pp | 0,5% |
| BIJ1 | 6 | 0,8% | 3,4% | −2,6 pp | 0,1% |
| BVNL | 5 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp | 0,6% |
| Piratenpartij | 3 | 0,4% | 0,7% | −0,2 pp | 0,3% |
| Socialisten Utrecht | 2 | 0,3% | 0,4% | −0,2 pp | 0,3% |
| 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% | |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Julia Kleinrensink (GROENLINKS) · 75 stemmen · 10,6% van alle stemmen hier
- Susanne Schilderman (D66) · 60 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Maarten Koning (D66) · 44 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Jantine Zwinkels (CDA) · 32 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Rick van der Zweth (PvdA) · 29 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Marijn de Pagter (VVD) · 25 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Tess Meerding (VVD) · 25 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Hester Assen (PvdA) · 20 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Yvonne Hessel (SP) · 17 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Rachel Heijne (GROENLINKS) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Mahaar Fattal (GROENLINKS) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Maarten van Heuven (Partij voor de Dieren) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Gert Dijkstra (EenUtrecht) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Anne Sasbrink (Partij voor de Dieren) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- David Bosch (PVV) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +3,7 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 84e van de 260 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0103% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 222 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 633 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 82 |
| Toegelaten kiezers | 715 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 715 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,70% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Utrecht en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrecht
- Kleinesingel 1 713 stemmen · GROENLINKS 24%
- Verlengde Hoogravenseweg 63 701 stemmen · D66 18%
- Musicallaan 100 718 stemmen · D66 20%
- Pauwoogvlinder 18 697 stemmen · D66 19%
- 't Goylaan 77 720 stemmen · GROENLINKS 20%
- Verlengde Hoogravenseweg 150A 688 stemmen · GROENLINKS 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.