Stembureau Theaterhuis de Berenkuil in Utrecht (2018)
Postcode 3572 BP · Wijk Noordoost
Hier waren 988 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 979 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 28,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 276 | 28,2% | 23,0% | +5,2 pp | 0,8% |
| D66 | 262 | 26,8% | 20,7% | +6,0 pp | 0,8% |
| VVD | 139 | 14,2% | 13,0% | +1,2 pp | 0,7% |
| Student & Starter | 67 | 6,8% | 4,1% | +2,8 pp | 1,0% |
| Partij voor de Dieren | 65 | 6,6% | 5,3% | +1,4 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 42 | 4,3% | 4,1% | +0,2 pp | 0,7% |
| PvdA | 37 | 3,8% | 6,2% | −2,4 pp | 0,4% |
| CDA | 28 | 2,9% | 5,3% | −2,5 pp | 0,3% |
| SP | 26 | 2,7% | 4,1% | −1,4 pp | 0,4% |
| Stadsbelang Utrecht | 15 | 1,5% | 2,7% | −1,2 pp | 0,3% |
| Piratenpartij | 7 | 0,7% | 0,8% | −0,1 pp | 0,6% |
| Evenwicht | 7 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp | 0,7% |
| PVV | 6 | 0,6% | 3,7% | −3,1 pp | 0,1% |
| Seniorenpartij Utrecht | 2 | 0,2% | 1,4% | −1,2 pp | 0,1% |
| DENK | 0 | 0,0% | 4,9% | −4,9 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Heleen de Boer (GROENLINKS) · 142 stemmen · 14,5% van alle stemmen hier
- Klaas Verschuure (D66) · 86 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
- Dimitri Gilissen (VVD) · 70 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Anne-Marijke Podt (D66) · 56 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Eva van Esch (Partij voor de Dieren) · 43 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Floor de Koning (GROENLINKS) · 31 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Melody Deldjou Fard (GROENLINKS) · 27 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Tim Homan (Student & Starter) · 22 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Maarten van Ooijen (ChristenUnie) · 21 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Jony Ferket (D66) · 19 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- André van Schie (VVD) · 19 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Ellen Bijsterbosch (D66) · 17 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Julia Kleinrensink (GROENLINKS) · 16 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Susanne Schilderman (D66) · 15 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Tim Schipper (SP) · 13 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +6,0 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 47e van de 183 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0145% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 161 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 899 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 89 |
| Toegelaten kiezers | 988 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 985 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −3 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,6%) |
Er zijn 3 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,61% van de stembiljetten, tegen 0,77% in Utrecht en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrecht
- Gymzaal Maria van Reedestraat 979 stemmen · GROENLINKS 30%
- Gymzaal Mereveldlaan 973 stemmen · VVD 23%
- Gymzaal Schoolplein 989 stemmen · D66 29%
- Da Costaschool Kanaleneiland 961 stemmen · DENK 39%
- Waterwin 1.000 stemmen · VVD 25%
- OBS De Koekoek 961 stemmen · D66 29%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.