Stembureau Stadhuisbrug 1 in Utrecht (2023)
Postcode 3511 KP · Wijk Binnenstad
Hier zijn 911 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 47,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 428 | 47,0% | 34,9% | +12,0 pp | 0,6% |
| D66 | 124 | 13,6% | 11,5% | +2,1 pp | 0,5% |
| VVD | 83 | 9,1% | 11,3% | −2,2 pp | 0,4% |
| Volt | 62 | 6,8% | 4,6% | +2,2 pp | 0,6% |
| Nieuw Sociaal Contract | 55 | 6,0% | 7,1% | −1,1 pp | 0,4% |
| Partij voor de Dieren | 41 | 4,5% | 4,4% | +0,1 pp | 0,5% |
| PVV | 23 | 2,5% | 9,9% | −7,4 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 19 | 2,1% | 1,4% | +0,7 pp | 0,6% |
| BIJ1 | 17 | 1,9% | 1,2% | +0,7 pp | 0,7% |
| CDA | 16 | 1,8% | 1,8% | −0,0 pp | 0,4% |
| SP | 14 | 1,5% | 2,1% | −0,5 pp | 0,3% |
| Forum voor Democratie | 12 | 1,3% | 1,3% | +0,1 pp | 0,5% |
| DENK | 4 | 0,4% | 5,9% | −5,4 pp | 0,0% |
| JA21 | 3 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 0,3% |
| BBB | 2 | 0,2% | 1,0% | −0,8 pp | 0,1% |
| SGP | 2 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,3% |
| BVNL / Groep Van Haga | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,2% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,8% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 1,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 0,4% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 2,3% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp | 0,3% |
| 50PLUS | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +12,0 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 112e van de 217 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0089% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 229 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Utrecht
- Augustusweg 30 916 stemmen · PVV 23%
- Costa Ricadreef 9 909 stemmen · PVV 22%
- Alkhof 55 917 stemmen · GroenLinks-PvdA 43%
- Boerhaaveplein 199 903 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Pieterskerkhof 10 918 stemmen · GroenLinks-PvdA 43%
- Stationshal 9 902 stemmen · GroenLinks-PvdA 44%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.