Stembureau St.-Ludgerusstraat 251 in Utrecht (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 3553 CX · Wijk Noordwest

Hier waren 640 kiezers toegelaten (0,4% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 638 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 18,3% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 117 18,3% 18,5% −0,2 pp 0,4%
D66 85 13,3% 16,3% −3,0 pp 0,3%
PvdA 61 9,6% 7,9% +1,6 pp 0,5%
Partij voor de Dieren 39 6,1% 6,4% −0,3 pp 0,4%
CDA 34 5,3% 7,1% −1,7 pp 0,3%
Student & Starter 34 5,3% 5,4% −0,1 pp 0,4%
DENK 32 5,0% 3,5% +1,5 pp 0,6%
SP 32 5,0% 2,5% +2,5 pp 0,8%
VVD 31 4,9% 9,4% −4,6 pp 0,2%
EenUtrecht 30 4,7% 2,8% +1,9 pp 0,7%
Volt 29 4,5% 5,7% −1,1 pp 0,3%
ChristenUnie 28 4,4% 3,8% +0,6 pp 0,5%
BIJ1 26 4,1% 3,4% +0,6 pp 0,5%
PVV 25 3,9% 2,2% +1,8 pp 0,7%
Stadsbelang Utrecht 14 2,2% 2,2% +0,0 pp 0,4%
Forum voor Democratie 7 1,1% 1,2% −0,1 pp 0,4%
Piratenpartij 6 0,9% 0,7% +0,3 pp 0,6%
BVNL 6 0,9% 0,6% +0,4 pp 0,7%
Socialisten Utrecht 2 0,3% 0,4% −0,1 pp 0,3%
0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Julia Kleinrensink (GROENLINKS) · 49 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
  2. Hester Assen (PvdA) · 37 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
  3. Susanne Schilderman (D66) · 26 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  4. Jantine Zwinkels (CDA) · 26 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  5. Maarten Koning (D66) · 24 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  6. Yvonne Hessel (SP) · 24 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  7. David Bosch (PVV) · 20 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  8. Mahmut Sungur (DENK) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  9. Esma Kendir (Student & Starter) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  10. Marijn de Pagter (VVD) · 15 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  11. Gert Dijkstra (EenUtrecht) · 15 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  12. Noura Oul Fakir (BIJ1) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  13. Maarten van Heuven (Partij voor de Dieren) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  14. Mahaar Fattal (GROENLINKS) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Tess Meerding (VVD) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −4,6 pp minder dan gemiddeld in Utrecht.
  • Qua gewicht is dit het 109e van de 260 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0093% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 247 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen580
Geldige volmachtbewijzen60
Toegelaten kiezers640
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)640
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,3%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,31% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Utrecht en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Utrecht

Alle stembureaus in Utrecht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.