Stembureau Singelzicht in Utrecht (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 3512 CR · Wijk Binnenstad

Hier waren 1.117 kiezers toegelaten (0,7% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 1.110 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 32,3% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 358 32,3% 23,0% +9,3 pp 1,0%
D66 278 25,0% 20,7% +4,3 pp 0,8%
VVD 148 13,3% 13,0% +0,3 pp 0,7%
Student & Starter 71 6,4% 4,1% +2,3 pp 1,1%
PvdA 60 5,4% 6,2% −0,8 pp 0,6%
Partij voor de Dieren 60 5,4% 5,3% +0,1 pp 0,7%
SP 35 3,2% 4,1% −0,9 pp 0,5%
CDA 28 2,5% 5,3% −2,8 pp 0,3%
ChristenUnie 27 2,4% 4,1% −1,7 pp 0,4%
Stadsbelang Utrecht 12 1,1% 2,7% −1,6 pp 0,3%
Piratenpartij 8 0,7% 0,8% −0,1 pp 0,6%
PVV 8 0,7% 3,7% −3,0 pp 0,1%
Evenwicht 8 0,7% 0,6% +0,1 pp 0,8%
DENK 4 0,4% 4,9% −4,5 pp 0,1%
Seniorenpartij Utrecht 4 0,4% 1,4% −1,0 pp 0,2%
1 0,1% 0,1% +0,0 pp 0,9%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig5Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Heleen de Boer (GROENLINKS) · 165 stemmen · 14,9% van alle stemmen hier
  2. Klaas Verschuure (D66) · 88 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
  3. Anne-Marijke Podt (D66) · 76 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  4. Dimitri Gilissen (VVD) · 63 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  5. Eva van Esch (Partij voor de Dieren) · 45 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  6. Melody Deldjou Fard (GROENLINKS) · 33 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  7. Floor de Koning (GROENLINKS) · 31 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  8. Jony Ferket (D66) · 23 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  9. Queeny-Aimée Rajkowski (VVD) · 23 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  10. Pepijn Zwanenberg (GROENLINKS) · 22 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  11. Hester Assen (PvdA) · 18 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  12. Lot van Hooijdonk (GROENLINKS) · 17 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  13. Ellen Bijsterbosch (D66) · 16 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
  14. Susanne Schilderman (D66) · 16 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
  15. Eva Oosters (Student & Starter) · 16 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +9,3 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
  • Qua gewicht is dit het 36e van de 183 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0164% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 142 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen1.029
Geldige volmachtbewijzen88
Toegelaten kiezers1.117
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.118
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)+1
Blanco en ongeldig8 (0,7%)

Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,72% van de stembiljetten, tegen 0,77% in Utrecht en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Utrecht

Alle stembureaus in Utrecht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.