Stembureau Revalidatiecentrum De Parkgraaf in Utrecht (2018)
Postcode 3526 KJ · Wijk Zuidwest
Hier waren 469 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 466 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 16,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 76 | 16,3% | 23,0% | −6,6 pp | 0,2% |
| D66 | 59 | 12,7% | 20,7% | −8,1 pp | 0,2% |
| VVD | 47 | 10,1% | 13,0% | −2,9 pp | 0,2% |
| CDA | 39 | 8,4% | 5,3% | +3,0 pp | 0,5% |
| DENK | 35 | 7,5% | 4,9% | +2,7 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 33 | 7,1% | 4,1% | +3,0 pp | 0,5% |
| SP | 32 | 6,9% | 4,1% | +2,8 pp | 0,5% |
| PVV | 30 | 6,4% | 3,7% | +2,7 pp | 0,5% |
| Partij voor de Dieren | 29 | 6,2% | 5,3% | +1,0 pp | 0,3% |
| PvdA | 28 | 6,0% | 6,2% | −0,2 pp | 0,3% |
| Student & Starter | 18 | 3,9% | 4,1% | −0,2 pp | 0,3% |
| Stadsbelang Utrecht | 15 | 3,2% | 2,7% | +0,5 pp | 0,3% |
| Seniorenpartij Utrecht | 13 | 2,8% | 1,4% | +1,4 pp | 0,6% |
| Piratenpartij | 8 | 1,7% | 0,8% | +0,9 pp | 0,6% |
| Evenwicht | 4 | 0,9% | 0,6% | +0,2 pp | 0,4% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Heleen de Boer (GROENLINKS) · 41 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
- Henk van Deún (PVV) · 28 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Klaas Verschuure (D66) · 27 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Dimitri Gilissen (VVD) · 25 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Eva van Esch (Partij voor de Dieren) · 22 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Sander van Waveren (CDA) · 21 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Mahmut Sungur (DENK) · 19 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Maarten van Ooijen (ChristenUnie) · 13 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Tim Schipper (SP) · 12 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Agata Troost (SP) · 11 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Robbert Wigt (CDA) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Chris Nyqvist (Seniorenpartij Utrecht) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Anne-Marijke Podt (D66) · 8 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Melody Deldjou Fard (GROENLINKS) · 8 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Rick van der Zweth (PvdA) · 8 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier −8,1 pp minder dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 170e van de 183 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0069% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 339 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 424 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 45 |
| Toegelaten kiezers | 469 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 469 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,64% van de stembiljetten, tegen 0,77% in Utrecht en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrecht
- De Wartburg 472 stemmen · D66 20%
- MBO Utrecht 429 stemmen · DENK 32%
- Meeting Gurus 495 stemmen · GROENLINKS 32%
- De Nieuwe Vaart 415 stemmen · GROENLINKS 28%
- De Stits 520 stemmen · VVD 30%
- KBS Wijzer aan de Vecht 398 stemmen · GROENLINKS 25%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.