Stembureau Prof. van Bemmelenlaan 34 ingang Prof. Broekemalaan in Utrecht (2022)
Postcode 3571 EN · Wijk Noordoost
Hier waren 456 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 453 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 28,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 127 | 28,0% | 16,3% | +11,8 pp | 0,5% |
| GROENLINKS | 101 | 22,3% | 18,5% | +3,8 pp | 0,3% |
| PvdA | 48 | 10,6% | 7,9% | +2,7 pp | 0,4% |
| VVD | 44 | 9,7% | 9,4% | +0,3 pp | 0,3% |
| Volt | 29 | 6,4% | 5,7% | +0,8 pp | 0,3% |
| CDA | 25 | 5,5% | 7,1% | −1,5 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 22 | 4,9% | 6,4% | −1,6 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 21 | 4,6% | 3,8% | +0,8 pp | 0,3% |
| EenUtrecht | 13 | 2,9% | 2,8% | +0,1 pp | 0,3% |
| Student & Starter | 11 | 2,4% | 5,4% | −3,0 pp | 0,1% |
| BIJ1 | 6 | 1,3% | 3,4% | −2,1 pp | 0,1% |
| SP | 4 | 0,9% | 2,5% | −1,6 pp | 0,1% |
| BVNL | 2 | 0,4% | 0,6% | −0,1 pp | 0,2% |
| DENK | 0 | 0,0% | 3,5% | −3,5 pp | 0,0% |
| PVV | 0 | 0,0% | 2,2% | −2,2 pp | 0,0% |
| Stadsbelang Utrecht | 0 | 0,0% | 2,2% | −2,2 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,7% | −0,7 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% | |
| Forum voor Democratie | 0 | 0,0% | 1,2% | −1,2 pp | 0,0% |
| Socialisten Utrecht | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Julia Kleinrensink (GROENLINKS) · 53 stemmen · 11,7% van alle stemmen hier
- Maarten Koning (D66) · 44 stemmen · 9,7% van alle stemmen hier
- Susanne Schilderman (D66) · 40 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
- Jantine Zwinkels (CDA) · 22 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Rick van der Zweth (PvdA) · 15 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Hans Geleijns (D66) · 14 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Charlotte Passier (Volt) · 14 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Marijn de Pagter (VVD) · 13 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Hester Assen (PvdA) · 13 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Rachel Heijne (GROENLINKS) · 12 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Tess Meerding (VVD) · 12 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Anne Sasbrink (Partij voor de Dieren) · 11 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Melody Deldjou Fard (GROENLINKS) · 10 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Ruud Maas (Volt) · 10 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Maarten van Heuven (Partij voor de Dieren) · 8 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +11,8 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 174e van de 260 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0066% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 348 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 404 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 52 |
| Toegelaten kiezers | 456 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 456 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,66% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Utrecht en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrecht
- Stadsplateau 1 454 stemmen · GROENLINKS 20%
- Verlengde Houtrakgracht 598 446 stemmen · GROENLINKS 21%
- Plesmanlaan 21 456 stemmen · GROENLINKS 15%
- Van Imhoffstraat 2 442 stemmen · GROENLINKS 27%
- Glenn Millerpad 66 457 stemmen · D66 17%
- Bantoedreef 2 ingang hoek Bantoedreef/Nigerdreef 441 stemmen · DENK 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.