Stembureau Poortstraat 73 in Utrecht (2023)
Postcode 3572 HD · Wijk Noordoost
Hier zijn 1.572 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 45,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 718 | 45,7% | 34,9% | +10,7 pp | 1,0% |
| D66 | 288 | 18,3% | 11,5% | +6,8 pp | 1,2% |
| VVD | 183 | 11,6% | 11,3% | +0,4 pp | 0,8% |
| Volt | 95 | 6,0% | 4,6% | +1,4 pp | 1,0% |
| Nieuw Sociaal Contract | 89 | 5,7% | 7,1% | −1,4 pp | 0,6% |
| Partij voor de Dieren | 57 | 3,6% | 4,4% | −0,7 pp | 0,6% |
| PVV | 48 | 3,1% | 9,9% | −6,9 pp | 0,2% |
| SP | 20 | 1,3% | 2,1% | −0,8 pp | 0,5% |
| CDA | 19 | 1,2% | 1,8% | −0,6 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 11 | 0,7% | 1,4% | −0,7 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 10 | 0,6% | 1,3% | −0,6 pp | 0,4% |
| BIJ1 | 9 | 0,6% | 1,2% | −0,6 pp | 0,4% |
| BBB | 8 | 0,5% | 1,0% | −0,5 pp | 0,4% |
| JA21 | 5 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 0,6% |
| BVNL / Groep Van Haga | 4 | 0,3% | 0,2% | +0,0 pp | 0,8% |
| SGP | 4 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp | 0,7% |
| 50PLUS | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,2 pp | 0,2% |
| DENK | 1 | 0,1% | 5,9% | −5,8 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp | 0,4% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,3% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +10,7 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 12e van de 217 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0153% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 133 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Utrecht
- Gouden Koetslaan 97 1.611 stemmen · VVD 23%
- Stationshal 1e verdieping 1.563 stemmen · GroenLinks-PvdA 46%
- Kortland 23 1.643 stemmen · PVV 23%
- Dorpsplein 1 1.548 stemmen · PVV 22%
- Vleutenseweg 515 1.695 stemmen · GroenLinks-PvdA 43%
- Hamburgerstraat 28 1.530 stemmen · GroenLinks-PvdA 49%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.