Stembureau Podium Oost in Utrecht (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 3581 LJ · Wijk Oost

Hier waren 1.618 kiezers toegelaten (1,0% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 1.596 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 26,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 430 26,9% 23,0% +4,0 pp 1,2%
D66 392 24,6% 20,7% +3,8 pp 1,2%
VVD 239 15,0% 13,0% +2,0 pp 1,2%
PvdA 108 6,8% 6,2% +0,5 pp 1,1%
Partij voor de Dieren 98 6,1% 5,3% +0,9 pp 1,2%
Student & Starter 73 4,6% 4,1% +0,5 pp 1,1%
CDA 59 3,7% 5,3% −1,6 pp 0,7%
SP 57 3,6% 4,1% −0,5 pp 0,9%
ChristenUnie 39 2,4% 4,1% −1,6 pp 0,6%
Stadsbelang Utrecht 38 2,4% 2,7% −0,3 pp 0,9%
PVV 18 1,1% 3,7% −2,6 pp 0,3%
Seniorenpartij Utrecht 18 1,1% 1,4% −0,3 pp 0,8%
Evenwicht 10 0,6% 0,6% −0,0 pp 1,0%
Piratenpartij 9 0,6% 0,8% −0,2 pp 0,7%
DENK 5 0,3% 4,9% −4,5 pp 0,1%
3 0,2% 0,1% +0,1 pp 2,8%
Blanco8Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig13Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Heleen de Boer (GROENLINKS) · 214 stemmen · 13,4% van alle stemmen hier
  2. Klaas Verschuure (D66) · 137 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
  3. Dimitri Gilissen (VVD) · 121 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
  4. Anne-Marijke Podt (D66) · 103 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
  5. Eva van Esch (Partij voor de Dieren) · 79 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  6. Floor de Koning (GROENLINKS) · 49 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  7. Queeny-Aimée Rajkowski (VVD) · 40 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  8. Sander van Waveren (CDA) · 33 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  9. Melody Deldjou Fard (GROENLINKS) · 32 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  10. Rick van der Zweth (PvdA) · 30 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  11. Hester Assen (PvdA) · 30 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  12. Tim Schipper (SP) · 27 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  13. Jony Ferket (D66) · 26 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  14. Ellen Bijsterbosch (D66) · 25 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  15. Susanne Schilderman (D66) · 23 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier −4,5 pp minder dan gemiddeld in Utrecht.
  • Qua gewicht is dit het 8e van de 183 stembureaus: 1,0% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0236% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 99 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen1.503
Geldige volmachtbewijzen115
Toegelaten kiezers1.618
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.617
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)−1
Blanco en ongeldig21 (1,3%)

Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,30% van de stembiljetten, tegen 0,77% in Utrecht en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Utrecht

Alle stembureaus in Utrecht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.