Stembureau Nivon Centrum in Utrecht (2018)
Postcode 3523 CL · Wijk Zuid
Hier waren 850 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 845 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 27,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 229 | 27,1% | 20,7% | +6,4 pp | 0,7% |
| GROENLINKS | 227 | 26,9% | 23,0% | +3,9 pp | 0,6% |
| VVD | 94 | 11,1% | 13,0% | −1,9 pp | 0,5% |
| Partij voor de Dieren | 51 | 6,0% | 5,3% | +0,8 pp | 0,6% |
| Student & Starter | 48 | 5,7% | 4,1% | +1,6 pp | 0,7% |
| PvdA | 41 | 4,9% | 6,2% | −1,4 pp | 0,4% |
| CDA | 34 | 4,0% | 5,3% | −1,3 pp | 0,4% |
| ChristenUnie | 30 | 3,6% | 4,1% | −0,5 pp | 0,5% |
| SP | 28 | 3,3% | 4,1% | −0,8 pp | 0,4% |
| Stadsbelang Utrecht | 16 | 1,9% | 2,7% | −0,8 pp | 0,4% |
| PVV | 14 | 1,7% | 3,7% | −2,1 pp | 0,2% |
| DENK | 14 | 1,7% | 4,9% | −3,2 pp | 0,2% |
| Piratenpartij | 7 | 0,8% | 0,8% | +0,0 pp | 0,6% |
| Seniorenpartij Utrecht | 7 | 0,8% | 1,4% | −0,6 pp | 0,3% |
| Evenwicht | 4 | 0,5% | 0,6% | −0,2 pp | 0,4% |
| 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,9% | |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Heleen de Boer (GROENLINKS) · 108 stemmen · 12,8% van alle stemmen hier
- Klaas Verschuure (D66) · 80 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
- Anne-Marijke Podt (D66) · 66 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Dimitri Gilissen (VVD) · 44 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Eva van Esch (Partij voor de Dieren) · 34 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Queeny-Aimée Rajkowski (VVD) · 26 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Melody Deldjou Fard (GROENLINKS) · 23 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Sander van Waveren (CDA) · 20 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Floor de Koning (GROENLINKS) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Ellen Bijsterbosch (D66) · 17 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Julia Kleinrensink (GROENLINKS) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Jony Ferket (D66) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Rick van der Zweth (PvdA) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Tim Schipper (SP) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Maarten van Ooijen (ChristenUnie) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +6,4 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 85e van de 183 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0125% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 187 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 790 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 60 |
| Toegelaten kiezers | 850 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 850 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,59% van de stembiljetten, tegen 0,77% in Utrecht en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrecht
- Gymzaal De Twaalfruiter 848 stemmen · VVD 32%
- Wooncomplex Nieuw Plettenburgh 844 stemmen · GROENLINKS 20%
- Gymzaal Burg. Fockema Andreaelaan 849 stemmen · GROENLINKS 27%
- Vorstelijk Complex 843 stemmen · GROENLINKS 23%
- Zorgcentrum De Drie Ringen 851 stemmen · VVD 20%
- Van Asch van Wijckschool 836 stemmen · GROENLINKS 32%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.