Stembureau Lange Smeestraat 40 in Utrecht (2023)
Postcode 3511 PZ · Wijk Binnenstad
Hier zijn 2.279 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 44,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 1.019 | 44,7% | 34,9% | +9,8 pp | 1,4% |
| D66 | 280 | 12,3% | 11,5% | +0,7 pp | 1,2% |
| VVD | 221 | 9,7% | 11,3% | −1,6 pp | 0,9% |
| Partij voor de Dieren | 147 | 6,5% | 4,4% | +2,1 pp | 1,6% |
| Nieuw Sociaal Contract | 139 | 6,1% | 7,1% | −1,0 pp | 0,9% |
| Volt | 133 | 5,8% | 4,6% | +1,2 pp | 1,4% |
| PVV | 130 | 5,7% | 9,9% | −4,2 pp | 0,6% |
| SP | 53 | 2,3% | 2,1% | +0,2 pp | 1,2% |
| CDA | 44 | 1,9% | 1,8% | +0,2 pp | 1,2% |
| ChristenUnie | 30 | 1,3% | 1,4% | −0,1 pp | 1,0% |
| Forum voor Democratie | 23 | 1,0% | 1,3% | −0,2 pp | 0,9% |
| BIJ1 | 22 | 1,0% | 1,2% | −0,2 pp | 0,9% |
| SGP | 7 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp | 1,2% |
| BBB | 6 | 0,3% | 1,0% | −0,7 pp | 0,3% |
| JA21 | 6 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 0,7% |
| BVNL / Groep Van Haga | 5 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp | 1,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 2,3% |
| Splinter | 3 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp | 0,9% |
| 50PLUS | 2 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,4% |
| DENK | 2 | 0,1% | 5,9% | −5,8 pp | 0,0% |
| LP | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 2,1% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,4% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp | 2,3% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +9,8 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 217 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0222% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 92 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Utrecht
- Heidelberglaan 8 2.056 stemmen · GroenLinks-PvdA 48%
- Zwanenvechtlaan 4 1.974 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Amsterdamsestraatweg 239A 1.854 stemmen · GroenLinks-PvdA 40%
- Samuel van Houtenstraat 1 1.848 stemmen · GroenLinks-PvdA 44%
- Stationshal 1e verdieping 1.799 stemmen · GroenLinks-PvdA 46%
- Frans Halsstraat 22A 1.796 stemmen · GroenLinks-PvdA 39%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.