Stembureau Gymzaal Opzoomerstraat in Utrecht (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 3551 BP · Wijk Noordwest

Hier waren 899 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 894 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 22,6% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 202 22,6% 23,0% −0,4 pp 0,6%
D66 157 17,6% 20,7% −3,2 pp 0,5%
PvdA 79 8,8% 6,2% +2,6 pp 0,8%
VVD 74 8,3% 13,0% −4,7 pp 0,4%
PVV 70 7,8% 3,7% +4,1 pp 1,2%
Partij voor de Dieren 64 7,2% 5,3% +1,9 pp 0,8%
DENK 51 5,7% 4,9% +0,8 pp 0,7%
Student & Starter 43 4,8% 4,1% +0,7 pp 0,7%
SP 41 4,6% 4,1% +0,5 pp 0,6%
CDA 38 4,3% 5,3% −1,1 pp 0,5%
ChristenUnie 36 4,0% 4,1% −0,1 pp 0,6%
Stadsbelang Utrecht 14 1,6% 2,7% −1,2 pp 0,3%
Piratenpartij 10 1,1% 0,8% +0,3 pp 0,8%
Seniorenpartij Utrecht 9 1,0% 1,4% −0,4 pp 0,4%
Evenwicht 4 0,4% 0,6% −0,2 pp 0,4%
2 0,2% 0,1% +0,2 pp 1,9%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig4Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Heleen de Boer (GROENLINKS) · 78 stemmen · 8,7% van alle stemmen hier
  2. Klaas Verschuure (D66) · 61 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  3. Henk van Deún (PVV) · 55 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
  4. Eva van Esch (Partij voor de Dieren) · 45 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
  5. Anne-Marijke Podt (D66) · 39 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  6. Dimitri Gilissen (VVD) · 35 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  7. Mahmut Sungur (DENK) · 27 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  8. Tim Schipper (SP) · 26 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  9. Melody Deldjou Fard (GROENLINKS) · 25 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  10. Rick van der Zweth (PvdA) · 23 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  11. Sander van Waveren (CDA) · 22 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  12. Ilse Raaijmakers (PvdA) · 20 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. Pepijn Zwanenberg (GROENLINKS) · 19 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  14. Maarten van Ooijen (ChristenUnie) · 19 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Floor de Koning (GROENLINKS) · 18 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −4,7 pp minder dan gemiddeld in Utrecht.
  • Qua gewicht is dit het 67e van de 183 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0132% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 177 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen814
Geldige volmachtbewijzen85
Toegelaten kiezers899
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)899
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig5 (0,6%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,56% van de stembiljetten, tegen 0,77% in Utrecht en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Utrecht

Alle stembureaus in Utrecht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.