Stembureau Gymzaal Amsterdamsestraatweg in Utrecht (2018)
Postcode 3513 AA · Wijk Noordwest
Hier waren 893 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Utrecht) en zijn 936 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 26,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 247 | 26,4% | 23,0% | +3,4 pp | 0,7% |
| D66 | 245 | 26,2% | 20,7% | +5,4 pp | 0,7% |
| VVD | 105 | 11,2% | 13,0% | −1,8 pp | 0,5% |
| Partij voor de Dieren | 62 | 6,6% | 5,3% | +1,4 pp | 0,7% |
| Student & Starter | 57 | 6,1% | 4,1% | +2,0 pp | 0,9% |
| DENK | 43 | 4,6% | 4,9% | −0,3 pp | 0,6% |
| PvdA | 40 | 4,3% | 6,2% | −1,9 pp | 0,4% |
| CDA | 37 | 4,0% | 5,3% | −1,4 pp | 0,4% |
| SP | 28 | 3,0% | 4,1% | −1,1 pp | 0,4% |
| PVV | 19 | 2,0% | 3,7% | −1,7 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 18 | 1,9% | 4,1% | −2,2 pp | 0,3% |
| Stadsbelang Utrecht | 17 | 1,8% | 2,7% | −0,9 pp | 0,4% |
| Seniorenpartij Utrecht | 10 | 1,1% | 1,4% | −0,3 pp | 0,5% |
| Evenwicht | 4 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp | 0,4% |
| Piratenpartij | 3 | 0,3% | 0,8% | −0,5 pp | 0,2% |
| 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,9% | |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Utrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Heleen de Boer (GROENLINKS) · 109 stemmen · 11,6% van alle stemmen hier
- Klaas Verschuure (D66) · 77 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
- Anne-Marijke Podt (D66) · 68 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Eva van Esch (Partij voor de Dieren) · 38 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Dimitri Gilissen (VVD) · 37 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Queeny-Aimée Rajkowski (VVD) · 28 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Mahmut Sungur (DENK) · 23 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Floor de Koning (GROENLINKS) · 22 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Sander van Waveren (CDA) · 20 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Melody Deldjou Fard (GROENLINKS) · 19 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Susanne Schilderman (D66) · 15 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Hester Assen (PvdA) · 15 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Eva Oosters (Student & Starter) · 14 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Jony Ferket (D66) · 13 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Julia Kleinrensink (GROENLINKS) · 13 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +5,4 pp meer dan gemiddeld in Utrecht.
- Qua gewicht is dit het 55e van de 183 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Utrecht en 0,0139% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 169 stemmen in Utrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 813 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 80 |
| Toegelaten kiezers | 893 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 941 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +48 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,5%) |
Er zijn 48 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,53% van de stembiljetten, tegen 0,77% in Utrecht en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Utrecht
- Waterwin 938 stemmen · D66 25%
- Taalschool Utrecht 935 stemmen · GROENLINKS 23%
- Sporthal Hoograven 942 stemmen · D66 27%
- Gymlokaal Prof. H. Bavinckstraat 928 stemmen · GROENLINKS 14%
- USV Hercules 952 stemmen · D66 31%
- Boogh Utrecht Leidsche Rijn 925 stemmen · VVD 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.