Hoe stemde Zijdelwaard in Uithoorn in 2025?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 3 stembureaus in Zijdelwaard 3.998 geldige stemmen uitgebracht (22,5% van alle stemmen in Uithoorn). D66 werd hier de grootste met 17,3%. Vergeleken met heel Uithoorn scoorden GroenLinks-PvdA (+3,6 pp) en CDA (+2,0 pp) hier hoger en VVD (−4,7 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| D66 | 692 | 17,3% | 18,3% | −1,0 pp |
| PVV | 675 | 16,9% | 17,8% | −0,9 pp |
| VVD | 556 | 13,9% | 18,6% | −4,7 pp |
| GroenLinks-PvdA | 542 | 13,6% | 10,0% | +3,6 pp |
| CDA | 461 | 11,5% | 9,5% | +2,0 pp |
| JA21 | 256 | 6,4% | 8,2% | −1,8 pp |
| Forum voor Democratie | 191 | 4,8% | 5,3% | −0,5 pp |
| DENK | 139 | 3,5% | 1,8% | +1,6 pp |
| Partij voor de Dieren | 84 | 2,1% | 1,9% | +0,2 pp |
| BBB | 79 | 2,0% | 2,2% | −0,2 pp |
| SP | 78 | 2,0% | 1,4% | +0,6 pp |
| 50PLUS | 62 | 1,6% | 1,5% | +0,0 pp |
| Volt | 50 | 1,3% | 0,9% | +0,4 pp |
| ChristenUnie | 41 | 1,0% | 0,8% | +0,2 pp |
| BVNL | 21 | 0,5% | 0,3% | +0,2 pp |
| BIJ1 | 18 | 0,5% | 0,3% | +0,2 pp |
| SGP | 15 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp |
| NSC | 15 | 0,4% | 0,4% | −0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 11 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp |
| Piratenpartij | 8 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| NL PLAN | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Zijdelwaard
- Stembureau De Schutse P.G.U. Zijdelwaard · 1422 GB · 1.626 stemmen · D66 17%
- Stembureau MFA De Scheg Zijdelwaard · 1422 LE · 1.478 stemmen · PVV 19%
- Stembureau Evangelische Christen Gemeenschap Zijdelwaard · 1422 JP · 894 stemmen · D66 22%
Andere wijken in Uithoorn
- Thamerdal 3.881 stemmen · PVV 20%
- De Kwakel 3.710 stemmen · VVD 21%
- Legmeer 3.552 stemmen · VVD 21%
- Meerwijk 1.456 stemmen · D66 23%
- Bedrijventerrein 751 stemmen · D66 23%
- Veenweidegebied 386 stemmen · D66 26%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.