Hoe stemde Tytsjerk in Tytsjerksteradiel in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Suwâld

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Tytsjerk 1.547 geldige stemmen uitgebracht (7,2% van alle stemmen in Tytsjerksteradiel). CDA werd hier de grootste met 18,0%. Vergeleken met heel Tytsjerksteradiel scoorden BBB (+2,2 pp) en GroenLinks-PvdA (+1,9 pp) hier hoger en PVV (−4,3 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
CDA 279 18,0% 19,5% −1,5 pp
GroenLinks-PvdA 199 12,9% 10,9% +1,9 pp
PVV 197 12,7% 17,1% −4,3 pp
D66 189 12,2% 11,4% +0,8 pp
VVD 182 11,8% 10,5% +1,2 pp
Forum voor Democratie 136 8,8% 7,1% +1,7 pp
BBB 102 6,6% 4,4% +2,2 pp
JA21 77 5,0% 5,5% −0,5 pp
ChristenUnie 30 1,9% 2,7% −0,8 pp
FNP 29 1,9% 2,6% −0,7 pp
SP 25 1,6% 1,9% −0,3 pp
50PLUS 23 1,5% 1,3% +0,2 pp
SGP 23 1,5% 1,8% −0,3 pp
Partij voor de Dieren 21 1,4% 1,3% +0,0 pp
Volt 15 1,0% 0,5% +0,4 pp
NSC 12 0,8% 0,6% +0,2 pp
BVNL 3 0,2% 0,2% −0,0 pp
Vrede voor Dieren 2 0,1% 0,1% −0,0 pp
DENK 1 0,1% 0,2% −0,1 pp
Piratenpartij 1 0,1% 0,1% −0,0 pp
BIJ1 1 0,1% 0,1% −0,0 pp
LP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Partij voor de Rechtsstaat 0 0,0% 0,0% +0,0 pp
Vrij Verbond 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Tytsjerk

Andere wijken in Tytsjerksteradiel

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Tytsjerksteradiel · Alle stembureaus