Hoe stemde Eastermar in Tytsjerksteradiel in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Jistrum

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Eastermar 1.659 geldige stemmen uitgebracht (7,7% van alle stemmen in Tytsjerksteradiel). PVV werd hier de grootste met 23,7%. Vergeleken met heel Tytsjerksteradiel scoorden BBB (+3,2 pp) en CDA (+1,9 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−2,8 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 394 23,7% 24,1% −0,3 pp
Nieuw Sociaal Contract 325 19,6% 18,9% +0,7 pp
BBB 189 11,4% 8,2% +3,2 pp
GroenLinks-PvdA 168 10,1% 13,0% −2,8 pp
CDA 148 8,9% 7,1% +1,9 pp
VVD 126 7,6% 9,5% −1,9 pp
ChristenUnie 53 3,2% 3,3% −0,1 pp
SP 50 3,0% 3,2% −0,2 pp
D66 49 3,0% 3,9% −1,0 pp
Forum voor Democratie 42 2,5% 2,4% +0,2 pp
SGP 40 2,4% 1,4% +1,1 pp
BVNL / Groep Van Haga 23 1,4% 1,1% +0,3 pp
Partij voor de Dieren 18 1,1% 1,6% −0,6 pp
JA21 12 0,7% 0,7% −0,0 pp
Volt 9 0,5% 0,7% −0,1 pp
50PLUS 6 0,4% 0,4% −0,1 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 2 0,1% 0,0% +0,1 pp
BIJ1 1 0,1% 0,1% −0,1 pp
DENK 1 0,1% 0,2% −0,1 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 1 0,1% 0,0% +0,0 pp
Samen voor Nederland 1 0,1% 0,1% −0,0 pp
Splinter 1 0,1% 0,1% −0,0 pp
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Eastermar

Andere wijken in Tytsjerksteradiel

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Tytsjerksteradiel · Alle stembureaus