Stembureau Sumar, De Kamp 16 maart in Tytsjerksteradiel (2022)
Postcode 9262 NG · Wijk Sumar
Hier waren 531 kiezers toegelaten (3,5% van alle toegelaten kiezers in Tytsjerksteradiel) en zijn 528 geldige stemmen uitgebracht. FNP werd hier de grootste met 29,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| FNP | 158 | 29,9% | 20,0% | +9,9 pp | 5,2% |
| BVNL | 130 | 24,6% | 14,7% | +9,9 pp | 5,9% |
| CDA | 80 | 15,2% | 18,6% | −3,5 pp | 2,9% |
| PvdA | 45 | 8,5% | 12,1% | −3,6 pp | 2,5% |
| ChristenUnie | 45 | 8,5% | 8,9% | −0,3 pp | 3,4% |
| VVD | 28 | 5,3% | 10,4% | −5,1 pp | 1,8% |
| GROENLINKS | 22 | 4,2% | 9,4% | −5,2 pp | 1,6% |
| D66 | 20 | 3,8% | 5,9% | −2,1 pp | 2,3% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Tytsjerksteradiel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Binne de Vries (BVNL) · 63 stemmen · 11,9% van alle stemmen hier
- Alex Nijboer (FNP) · 59 stemmen · 11,2% van alle stemmen hier
- Freddy de Haan (FNP) · 50 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
- Jan Willem Sietsma (CDA) · 49 stemmen · 9,3% van alle stemmen hier
- Nynke van der Veen e/v Koopmans (BVNL) · 49 stemmen · 9,3% van alle stemmen hier
- Douwe Hooijenga (ChristenUnie) · 29 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Sofia Kleinhuis-Krol (PvdA) · 23 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Berber van Zandbergen (GROENLINKS) · 18 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Dineke Wagenaar (VVD) · 18 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Peter van de Hoef (PvdA) · 17 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Miriam van der Veen (FNP) · 15 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Mariska Wieringa (CDA) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Emmie Soepboer (FNP) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Erwin Duursma (D66) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Mireille van der Meer (ChristenUnie) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: FNP haalde hier +9,9 pp meer dan gemiddeld in Tytsjerksteradiel.
- Qua gewicht is dit het 14e van de 28 stembureaus: 3,5% van alle geldige stemmen in Tytsjerksteradiel en 0,0077% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 29 stemmen in Tytsjerksteradiel komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 471 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 60 |
| Toegelaten kiezers | 531 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 531 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,56% van de stembiljetten, tegen 0,44% in Tytsjerksteradiel en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Tytsjerksteradiel
- Burgum, Gemeentehuis 15 maart 585 stemmen · FNP 21%
- Burgum, Observeum 16 maart 495 stemmen · FNP 27%
- Noardburgum, De Balstien 16 maart 633 stemmen · FNP 24%
- Hurdegaryp, It Maskelyn 15 maart 460 stemmen · CDA 17%
- Hurdegaryp, Nieuw Perspectief 16 maart 639 stemmen · CDA 21%
- Burgum, Gemeentehuis 14 maart 435 stemmen · FNP 22%
Alle stembureaus in Tytsjerksteradiel
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.