Stembureau Noardburgum, De Balstien in Tytsjerksteradiel (2025)

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 9257 VW · Wijk Noordburgum

Hier zijn 1.298 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 29,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 377 29,0% 17,1% +12,0 pp 10,2%
CDA 170 13,1% 19,5% −6,5 pp 4,0%
VVD 122 9,4% 10,5% −1,1 pp 5,4%
Forum voor Democratie 115 8,9% 7,1% +1,8 pp 7,5%
GroenLinks-PvdA 99 7,6% 10,9% −3,3 pp 4,2%
D66 96 7,4% 11,4% −4,0 pp 3,9%
JA21 73 5,6% 5,5% +0,1 pp 6,2%
BBB 63 4,9% 4,4% +0,4 pp 6,6%
FNP 45 3,5% 2,6% +0,9 pp 8,1%
SGP 34 2,6% 1,8% +0,8 pp 8,8%
ChristenUnie 33 2,5% 2,7% −0,2 pp 5,6%
Partij voor de Dieren 22 1,7% 1,3% +0,4 pp 7,7%
SP 22 1,7% 1,9% −0,2 pp 5,4%
50PLUS 8 0,6% 1,3% −0,7 pp 2,9%
NSC 8 0,6% 0,6% +0,1 pp 6,6%
BVNL 2 0,2% 0,2% −0,0 pp 4,7%
BIJ1 2 0,2% 0,1% +0,0 pp 8,7%
DENK 2 0,2% 0,2% −0,0 pp 5,4%
Volt 2 0,2% 0,5% −0,4 pp 1,7%
Vrede voor Dieren 2 0,2% 0,1% +0,0 pp 6,3%
LP 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 8,3%
Partij voor de Rechtsstaat 0 0,0% 0,0% +0,0 pp –
Piratenpartij 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Vrij Verbond 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Tytsjerksteradiel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +12,0 pp meer dan gemiddeld in Tytsjerksteradiel.
  • Qua gewicht is dit het 6e van de 23 stembureaus: 6,0% van alle geldige stemmen in Tytsjerksteradiel en 0,0125% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 17 stemmen in Tytsjerksteradiel komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Tytsjerksteradiel

Alle stembureaus in Tytsjerksteradiel

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.