Stembureau Garyp, It Geahûs in Tytsjerksteradiel (2023)
Postcode 9263 PK · Wijk Earnewâld
Hier zijn 1.275 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 23,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 294 | 23,1% | 24,1% | −1,0 pp | 5,7% |
| Nieuw Sociaal Contract | 271 | 21,3% | 18,9% | +2,4 pp | 6,7% |
| BBB | 149 | 11,7% | 8,2% | +3,5 pp | 8,5% |
| CDA | 122 | 9,6% | 7,1% | +2,5 pp | 8,1% |
| VVD | 95 | 7,5% | 9,5% | −2,0 pp | 4,7% |
| GroenLinks-PvdA | 91 | 7,1% | 13,0% | −5,8 pp | 3,3% |
| ChristenUnie | 54 | 4,2% | 3,3% | +1,0 pp | 7,7% |
| SGP | 37 | 2,9% | 1,4% | +1,5 pp | 12,8% |
| Forum voor Democratie | 36 | 2,8% | 2,4% | +0,5 pp | 7,1% |
| D66 | 30 | 2,4% | 3,9% | −1,6 pp | 3,6% |
| SP | 27 | 2,1% | 3,2% | −1,1 pp | 3,9% |
| Partij voor de Dieren | 17 | 1,3% | 1,6% | −0,3 pp | 4,8% |
| JA21 | 13 | 1,0% | 0,7% | +0,3 pp | 8,3% |
| BVNL / Groep Van Haga | 11 | 0,9% | 1,1% | −0,2 pp | 4,8% |
| Volt | 10 | 0,8% | 0,7% | +0,1 pp | 6,8% |
| 50PLUS | 8 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp | 8,5% |
| DENK | 4 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 11,1% |
| Splinter | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,2 pp | 17,6% |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 14,3% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 5,0% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 7,1% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Tytsjerksteradiel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier −5,8 pp minder dan gemiddeld in Tytsjerksteradiel.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 24 stembureaus: 5,9% van alle geldige stemmen in Tytsjerksteradiel en 0,0124% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 17 stemmen in Tytsjerksteradiel komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Tytsjerksteradiel
- Noardburgum, De Balstien 1.321 stemmen · PVV 36%
- Hurdegaryp, Nieuw Perspectief 1.153 stemmen · PVV 20%
- Oentsjerk, Heemstra State 1.357 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 19%
- Eastermar, Gymnastieklokaal 1.052 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 21%
- Burgum, De Stryp 1.367 stemmen · PVV 26%
- Burgum, Het Martinushuis 1.044 stemmen · PVV 23%
Alle stembureaus in Tytsjerksteradiel
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.