Stembureau Verzorgingscentrum Kornoeljehof in Tynaarlo
Postcode 9481 AD · Wijk Vries
Hier waren 421 kiezers toegelaten (2,4% van alle toegelaten kiezers in Tynaarlo) en zijn 417 geldige stemmen uitgebracht. LEEFBAAR GEMEENTEBELANGEN werd hier de grootste met 20,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| LEEFBAAR GEMEENTEBELANGEN | 86 | 20,6% | 13,1% | +7,5 pp | 3,7% |
| Tynaarlo Vooruit | 81 | 19,4% | 12,9% | +6,5 pp | 3,5% |
| VVD | 73 | 17,5% | 12,1% | +5,4 pp | 3,4% |
| Liberaal Tynaarlo.Nu | 40 | 9,6% | 9,5% | +0,1 pp | 2,4% |
| GROENLINKS | 35 | 8,4% | 14,7% | −6,3 pp | 1,3% |
| D66 | 33 | 7,9% | 16,1% | −8,1 pp | 1,2% |
| PvdA | 31 | 7,4% | 10,0% | −2,6 pp | 1,7% |
| CDA | 27 | 6,5% | 6,6% | −0,1 pp | 2,3% |
| ChristenUnie | 10 | 2,4% | 4,5% | −2,1 pp | 1,2% |
| 1 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 1,3% | |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Tynaarlo, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Eelco von Meijenfeldt (VVD) · 45 stemmen · 10,8% van alle stemmen hier
- Miguel Ririhena (Tynaarlo Vooruit) · 34 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
- Jurryt Vellinga (LEEFBAAR GEMEENTEBELANGEN) · 31 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Jelbrich Peters (PvdA) · 23 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Richard Aeilkema (Liberaal Tynaarlo.Nu) · 21 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Casper Kloos (LEEFBAAR GEMEENTEBELANGEN) · 18 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Erik Emmens (VVD) · 18 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Gea Bijkerk (GROENLINKS) · 13 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Herman van Os (D66) · 13 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- H.L. Middendorp (CDA) · 13 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Esther Nieuwschepen-Ensing (Tynaarlo Vooruit) · 12 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Roelof Rutgers (LEEFBAAR GEMEENTEBELANGEN) · 11 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Detmar Ruessink (Tynaarlo Vooruit) · 10 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Tim Paul Ploeger (GROENLINKS) · 9 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Lieneke Witholt (LEEFBAAR GEMEENTEBELANGEN) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier −8,1 pp minder dan gemiddeld in Tynaarlo.
- Qua gewicht is dit het 23e van de 28 stembureaus: 2,4% van alle geldige stemmen in Tynaarlo en 0,0055% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 42 stemmen in Tynaarlo komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 375 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 46 |
| Toegelaten kiezers | 421 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 421 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (1,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,95% van de stembiljetten, tegen 0,87% in Tynaarlo en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Tynaarlo
- MFA De Zeijer Hoogte 459 stemmen · VVD 28%
- Restaurant 't Huys van Bunne 391 stemmen · LEEFBAAR GEMEENTEBELANGEN 19%
- Sporthal Groote Veen 460 stemmen · LEEFBAAR GEMEENTEBELANGEN 25%
- Grand Café Het Witte Huis 389 stemmen · GROENLINKS 18%
- VV Actief 475 stemmen · D66 17%
- Dorpshuis Klein Kruierij 252 stemmen · LEEFBAAR GEMEENTEBELANGEN 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.