Stembureau MFA De Zeijer Hoogte in Tynaarlo (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 9491 AA · Wijk Zeijen

Hier waren 337 kiezers toegelaten (2,0% van alle toegelaten kiezers in Tynaarlo) en zijn 336 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 22,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VVD 77 22,9% 11,7% +11,2 pp 4,0%
PvdA 60 17,9% 11,8% +6,1 pp 3,1%
Leefbaar Tynaarlo/EVZ-2000 58 17,3% 17,3% −0,1 pp 2,0%
GROENLINKS 46 13,7% 13,2% +0,4 pp 2,1%
35 10,4% 13,4% −3,0 pp 1,6%
D66 25 7,4% 11,5% −4,1 pp 1,3%
ChristenUnie 11 3,3% 6,0% −2,7 pp 1,1%
Hart voor Vrijheid 10 3,0% 2,7% +0,3 pp 2,2%
CDA 7 2,1% 6,0% −4,0 pp 0,7%
Gemeentebelangen Tynaarlo 7 2,1% 6,3% −4,2 pp 0,7%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Tynaarlo, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Jacob Noord (VVD) · 49 stemmen · 14,6% van alle stemmen hier
  2. Jurryt Vellinga (Leefbaar Tynaarlo/EVZ-2000) · 31 stemmen · 9,2% van alle stemmen hier
  3. Anneke Lubbers (PvdA) · 20 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
  4. Gezinus Pieters (VVD) · 19 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  5. Gea Bijkerk (GROENLINKS) · 18 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
  6. Els Kardol (D66) · 18 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
  7. Koos Dijkstra (PvdA) · 17 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  8. Richard Aeilkema () · 16 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  9. Miguel Ririhena (GROENLINKS) · 13 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  10. Gerda van den Bergen-Stalenhoef (PvdA) · 12 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  11. Annemarie Machielsen (Leefbaar Tynaarlo/EVZ-2000) · 11 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  12. Casper Kloos (Leefbaar Tynaarlo/EVZ-2000) · 7 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  13. Henny van den Born (ChristenUnie) · 7 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  14. Hilde Kamminga (VVD) · 6 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Bieneke Nienhuis (GROENLINKS) · 6 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +11,2 pp meer dan gemiddeld in Tynaarlo.
  • Qua gewicht is dit het 25e van de 32 stembureaus: 2,0% van alle geldige stemmen in Tynaarlo en 0,0049% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 49 stemmen in Tynaarlo komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen299
Geldige volmachtbewijzen38
Toegelaten kiezers337
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)337
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig1 (0,3%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,30% van de stembiljetten, tegen 0,55% in Tynaarlo en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Tynaarlo

Alle stembureaus in Tynaarlo

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.