Stembureau Grand Café Het Witte Huis in Tynaarlo

Postcode 9483 PH

Hier waren 392 kiezers toegelaten (2,2% van alle toegelaten kiezers in Tynaarlo) en zijn 389 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 18,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 70 18,0% 14,7% +3,3 pp 2,7%
Tynaarlo Vooruit 66 17,0% 12,9% +4,0 pp 2,9%
D66 56 14,4% 16,1% −1,7 pp 2,0%
LEEFBAAR GEMEENTEBELANGEN 44 11,3% 13,1% −1,8 pp 1,9%
PvdA 41 10,5% 10,0% +0,5 pp 2,3%
VVD 40 10,3% 12,1% −1,8 pp 1,9%
ChristenUnie 26 6,7% 4,5% +2,1 pp 3,2%
Liberaal Tynaarlo.Nu 24 6,2% 9,5% −3,3 pp 1,4%
CDA 19 4,9% 6,6% −1,7 pp 1,6%
3 0,8% 0,4% +0,3 pp 4,0%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Tynaarlo, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Gea Bijkerk (GROENLINKS) · 32 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  2. Miguel Ririhena (Tynaarlo Vooruit) · 30 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
  3. Jelbrich Peters (PvdA) · 29 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
  4. Eelco von Meijenfeldt (VVD) · 20 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  5. Herman van Os (D66) · 18 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  6. Valerie Benjamins (D66) · 18 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  7. Jurryt Vellinga (LEEFBAAR GEMEENTEBELANGEN) · 17 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  8. Marjolein Koning (GROENLINKS) · 15 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  9. Floor Thijsen (LEEFBAAR GEMEENTEBELANGEN) · 13 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  10. Els Kardol (D66) · 12 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  11. Henny van den Born (ChristenUnie) · 12 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  12. Marijn de Jong (Liberaal Tynaarlo.Nu) · 12 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  13. Erik Emmens (VVD) · 9 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  14. Eline Schievink (GROENLINKS) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Wim Tamminga (ChristenUnie) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Tynaarlo Vooruit haalde hier +4,0 pp meer dan gemiddeld in Tynaarlo.
  • Qua gewicht is dit het 25e van de 28 stembureaus: 2,2% van alle geldige stemmen in Tynaarlo en 0,0051% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 45 stemmen in Tynaarlo komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen349
Geldige volmachtbewijzen43
Toegelaten kiezers392
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)392
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig3 (0,8%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,77% van de stembiljetten, tegen 0,87% in Tynaarlo en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Tynaarlo

Alle stembureaus in Tynaarlo

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.