Stembureau Dorpshuis Klein Kruierij in Tynaarlo (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 9473 TL · Wijk De Groeve

Hier waren 233 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in Tynaarlo) en zijn 231 geldige stemmen uitgebracht. Leefbaar Tynaarlo/EVZ-2000 werd hier de grootste met 29,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Leefbaar Tynaarlo/EVZ-2000 68 29,4% 17,3% +12,1 pp 2,4%
VVD 35 15,2% 11,7% +3,5 pp 1,8%
GROENLINKS 34 14,7% 13,2% +1,5 pp 1,6%
D66 24 10,4% 11,5% −1,1 pp 1,3%
18 7,8% 13,4% −5,6 pp 0,8%
ChristenUnie 15 6,5% 6,0% +0,5 pp 1,5%
Hart voor Vrijheid 15 6,5% 2,7% +3,8 pp 3,4%
Gemeentebelangen Tynaarlo 10 4,3% 6,3% −2,0 pp 1,0%
PvdA 8 3,5% 11,8% −8,3 pp 0,4%
CDA 4 1,7% 6,0% −4,3 pp 0,4%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Tynaarlo, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Jurryt Vellinga (Leefbaar Tynaarlo/EVZ-2000) · 22 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
  2. John Franke (Leefbaar Tynaarlo/EVZ-2000) · 17 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
  3. Arjan Niewold (Leefbaar Tynaarlo/EVZ-2000) · 16 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
  4. Els Kardol (D66) · 14 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
  5. Gezinus Pieters (VVD) · 13 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
  6. Dick Oele (GROENLINKS) · 13 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
  7. Gea Bijkerk (GROENLINKS) · 11 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  8. Helmoet de Zwijger (Hart voor Vrijheid) · 11 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  9. Henny van den Born (ChristenUnie) · 8 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  10. Hilde Kamminga (VVD) · 7 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  11. Richard Aeilkema () · 7 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  12. Nina van Doren-Pasman (VVD) · 6 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  13. Koos Dijkstra (PvdA) · 6 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  14. Robert Bakker (VVD) · 5 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  15. Miguel Ririhena (GROENLINKS) · 5 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Leefbaar Tynaarlo/EVZ-2000 haalde hier +12,1 pp meer dan gemiddeld in Tynaarlo.
  • Qua gewicht is dit het 30e van de 32 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Tynaarlo en 0,0033% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 71 stemmen in Tynaarlo komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen211
Geldige volmachtbewijzen22
Toegelaten kiezers233
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)233
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,9%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,86% van de stembiljetten, tegen 0,55% in Tynaarlo en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Tynaarlo

Alle stembureaus in Tynaarlo

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.