Hoe stemde Vriezenveen (kern) in Twenterand in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Vriezenveen-Midden, Vriezenveen-Centrum, Verspreide huizen ten oosten van kanaal, Vriezenveen Elzenhoek, Vriezenveen Oosteinde en Slot

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 9 stembureaus in Vriezenveen (kern) 8.788 geldige stemmen uitgebracht (40,0% van alle stemmen in Twenterand). Nieuw Sociaal Contract werd hier de grootste met 28,6%. Vergeleken met heel Twenterand scoorden SGP (+3,7 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+1,5 pp) hier hoger en PVV (−5,5 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
Nieuw Sociaal Contract 2.512 28,6% 27,1% +1,5 pp
PVV 2.050 23,3% 28,8% −5,5 pp
BBB 829 9,4% 11,4% −2,0 pp
SGP 765 8,7% 5,0% +3,7 pp
VVD 722 8,2% 7,1% +1,1 pp
CDA 432 4,9% 4,5% +0,4 pp
ChristenUnie 384 4,4% 4,7% −0,3 pp
GroenLinks-PvdA 355 4,0% 3,6% +0,5 pp
D66 170 1,9% 1,6% +0,4 pp
SP 148 1,7% 1,7% +0,0 pp
Forum voor Democratie 129 1,5% 1,8% −0,4 pp
JA21 74 0,8% 0,6% +0,2 pp
Partij voor de Dieren 63 0,7% 0,6% +0,1 pp
BVNL / Groep Van Haga 47 0,5% 0,5% +0,1 pp
Volt 33 0,4% 0,3% +0,0 pp
50PLUS 25 0,3% 0,2% +0,1 pp
DENK 18 0,2% 0,2% +0,0 pp
Splinter 10 0,1% 0,1% +0,0 pp
Samen voor Nederland 7 0,1% 0,1% +0,0 pp
BIJ1 4 0,0% 0,1% −0,0 pp
PartijvdSport 4 0,0% 0,0% +0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 3 0,0% 0,0% +0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 2 0,0% 0,0% +0,0 pp
LP 1 0,0% 0,0% +0,0 pp
Nederland met een PLAN 1 0,0% 0,0% +0,0 pp

Stembureaus in Vriezenveen (kern)

Andere wijken in Twenterand

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Twenterand · Alle stembureaus