Stembureau RK BS Antonius in Twenterand (2018)
Postcode 7671 VW · Wijk Vriezenveen (kern)
Hier waren 743 kiezers toegelaten (4,6% van alle toegelaten kiezers in Twenterand) en zijn 742 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 30,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 228 | 30,7% | 17,9% | +12,8 pp | 7,9% |
| GEMEENTE BELANGEN TWENTERAND | 197 | 26,5% | 44,0% | −17,4 pp | 2,8% |
| ChristenUnie | 99 | 13,3% | 13,1% | +0,3 pp | 4,7% |
| VVD | 72 | 9,7% | 5,9% | +3,8 pp | 7,7% |
| P.v.d.A.-GROENLINKS | 60 | 8,1% | 4,5% | +3,6 pp | 8,3% |
| SGP | 32 | 4,3% | 6,5% | −2,2 pp | 3,1% |
| D66 | 31 | 4,2% | 2,1% | +2,1 pp | 9,4% |
| PVV | 23 | 3,1% | 6,0% | −2,9 pp | 2,4% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Twenterand, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Gerjan Smelt (ChristenUnie) · 67 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
- Rik Pape (GEMEENTE BELANGEN TWENTERAND) · 66 stemmen · 8,9% van alle stemmen hier
- Mark Paters (GEMEENTE BELANGEN TWENTERAND) · 62 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Jan Kuilder (CDA) · 61 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
- Mayke Smelt (CDA) · 53 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Frouwke Bramer-Hegen (CDA) · 37 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Erik Kobes (VVD) · 37 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Henk Kerkdijk (CDA) · 32 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Gerrald Albersen (GEMEENTE BELANGEN TWENTERAND) · 25 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- B. Engberts (SGP) · 25 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Stephan Reusken (P.v.d.A.-GROENLINKS) · 21 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Atie de Bruijn-Vente (P.v.d.A.-GROENLINKS) · 20 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Corné van het Laar (VVD) · 17 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Caroline Bramer-Menger (D66) · 17 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Erik Veltmeijer (PVV) · 16 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GEMEENTE BELANGEN TWENTERAND haalde hier −17,4 pp minder dan gemiddeld in Twenterand.
- Qua gewicht is dit het 10e van de 24 stembureaus: 4,6% van alle geldige stemmen in Twenterand en 0,0110% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 22 stemmen in Twenterand komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 685 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 58 |
| Toegelaten kiezers | 743 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 743 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,13% van de stembiljetten, tegen 0,37% in Twenterand en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Twenterand
- De Vriezenhof 781 stemmen · CDA 27%
- Hervormd Centrum De Rank 729 stemmen · GEMEENTE BELANGEN TWENTERAND 58%
- Het Punt 799 stemmen · GEMEENTE BELANGEN TWENTERAND 52%
- Hervormd Centrum Hoofdweg 712 stemmen · GEMEENTE BELANGEN TWENTERAND 64%
- De Weemelanden 803 stemmen · GEMEENTE BELANGEN TWENTERAND 27%
- PCO school Nieuwoord 667 stemmen · GEMEENTE BELANGEN TWENTERAND 54%
Alle stembureaus in Twenterand
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.