Stembureau Wijkcentrum de Ypelaer in Tilburg (2022)
Hier waren 295 kiezers toegelaten (0,4% van alle toegelaten kiezers in Tilburg) en zijn 300 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 17,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 51 | 17,0% | 20,9% | −3,9 pp | 0,3% |
| LST | 46 | 15,3% | 12,6% | +2,8 pp | 0,5% |
| SP | 38 | 12,7% | 5,6% | +7,0 pp | 0,9% |
| 50PLUS | 31 | 10,3% | 6,0% | +4,3 pp | 0,7% |
| Voor Tilburg | 27 | 9,0% | 2,1% | +6,9 pp | 1,7% |
| PvdA | 25 | 8,3% | 5,9% | +2,4 pp | 0,6% |
| D66 | 22 | 7,3% | 14,1% | −6,8 pp | 0,2% |
| LOKAAL TILBURG | 17 | 5,7% | 4,4% | +1,3 pp | 0,5% |
| VVD | 14 | 4,7% | 11,1% | −6,5 pp | 0,2% |
| CDA | 13 | 4,3% | 5,0% | −0,6 pp | 0,4% |
| Partij voor de Dieren | 10 | 3,3% | 5,6% | −2,3 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 2 | 0,7% | 2,1% | −1,4 pp | 0,1% |
| Hart voor Vrijheid | 2 | 0,7% | 0,7% | −0,1 pp | 0,4% |
| ONS Tilburg | 2 | 0,7% | 3,8% | −3,2 pp | 0,1% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Tilburg, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Esmah Lahlah (GROENLINKS) · 43 stemmen · 14,3% van alle stemmen hier
- Hans Smolders (LST) · 37 stemmen · 12,3% van alle stemmen hier
- Helma Oostelbos (SP) · 28 stemmen · 9,3% van alle stemmen hier
- Henk van Tilborg (50PLUS) · 26 stemmen · 8,7% van alle stemmen hier
- Onnechien van der Laan (Voor Tilburg) · 15 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Beppie Smit (D66) · 14 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Yusuf Çelik (PvdA) · 14 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Ineke Couwenberg (CDA) · 10 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Niels van Stappershoef (VVD) · 8 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Frans van Aarle (LOKAAL TILBURG) · 8 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Peter van den Hoven (LST) · 7 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Stefan Jansen (PvdA) · 5 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Ivan Otten (Voor Tilburg) · 5 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Sylvia Spinnewijn (D66) · 4 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Tamara Sep (Voor Tilburg) · 4 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SP haalde hier +7,0 pp meer dan gemiddeld in Tilburg.
- Qua gewicht is dit het 87e van de 99 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Tilburg en 0,0043% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 243 stemmen in Tilburg komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 263 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 32 |
| Toegelaten kiezers | 295 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 300 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +5 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Er zijn 5 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Tilburg en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Tilburg
- Mobiel stembureau 307 stemmen · LST 21%
- Drive Inn (evenemententerrein Het Laar) 285 stemmen · GROENLINKS 17%
- Sociëteit Philharmonie 313 stemmen · GROENLINKS 19%
- Drive Inn (evenemententerrein Het Laar) 278 stemmen · VVD 19%
- Het Raadhuis Udenhout 333 stemmen · 50PLUS 19%
- Wijkcentrum Zuiderkwartier 277 stemmen · GROENLINKS 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.