Stembureau Were Di Tilburg (hockey) in Tilburg (2018)
Hier waren 610 kiezers toegelaten (0,8% van alle toegelaten kiezers in Tilburg) en zijn 607 geldige stemmen uitgebracht. Lijst Smolders Tilburg ( LST ) werd hier de grootste met 22,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Lijst Smolders Tilburg ( LST ) | 139 | 22,9% | 20,9% | +2,0 pp | 0,9% |
| D66 | 113 | 18,6% | 17,3% | +1,3 pp | 0,8% |
| GROENLINKS | 93 | 15,3% | 12,5% | +2,8 pp | 1,0% |
| VVD | 81 | 13,3% | 12,5% | +0,8 pp | 0,8% |
| SP | 59 | 9,7% | 9,2% | +0,5 pp | 0,8% |
| CDA | 41 | 6,8% | 8,4% | −1,6 pp | 0,6% |
| Voor Tilburg | 20 | 3,3% | 2,4% | +0,9 pp | 1,1% |
| PvdA | 17 | 2,8% | 4,7% | −1,9 pp | 0,5% |
| LOKAAL TILBURG | 17 | 2,8% | 3,5% | −0,7 pp | 0,6% |
| Links Offensief | 11 | 1,8% | 0,8% | +1,0 pp | 1,8% |
| 50PLUS | 9 | 1,5% | 4,1% | −2,6 pp | 0,3% |
| OPA | 5 | 0,8% | 1,2% | −0,4 pp | 0,5% |
| Verenigde Seniorenpartij Tilburg | 1 | 0,2% | 1,4% | −1,2 pp | 0,1% |
| BIT | 1 | 0,2% | 1,0% | −0,9 pp | 0,1% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Tilburg, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Hans Smolders (Lijst Smolders Tilburg ( LST )) · 125 stemmen · 20,6% van alle stemmen hier
- Berend de Vries (D66) · 44 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Oscar Dusschooten (VVD) · 39 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Helma Oostelbos (SP) · 38 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Mario Jacobs (GROENLINKS) · 36 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Evelien Kostermans (GROENLINKS) · 30 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Erik de Ridder (CDA) · 27 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Beppie Smit (D66) · 20 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Jose Appels (VVD) · 18 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Linda Oerlemans (Voor Tilburg) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Niels van Stappershoef (VVD) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Marcelle Hendrickx (D66) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Stefanie Vatta (D66) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Jan van Esch (D66) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Kenan Baydar (Links Offensief) · 8 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +2,8 pp meer dan gemiddeld in Tilburg.
- Qua gewicht is dit het 61e van de 69 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Tilburg en 0,0090% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 128 stemmen in Tilburg komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 551 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 59 |
| Toegelaten kiezers | 610 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 610 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,49% van de stembiljetten, tegen 0,83% in Tilburg en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Tilburg
- Basisschool De Vlashof 651 stemmen · Lijst Smolders Tilburg ( LST ) 30%
- St. Elisabeth Ziekenhuis 603 stemmen · Lijst Smolders Tilburg ( LST ) 20%
- Basisschool De Alm 721 stemmen · Lijst Smolders Tilburg ( LST ) 35%
- Basisschool De Lochtenbergh 572 stemmen · Lijst Smolders Tilburg ( LST ) 26%
- Centraal Station ( noordzijde ) 771 stemmen · D66 32%
- Interpolis 491 stemmen · D66 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.