Stembureau Tilburg University (Dante - ruimte DZ 06) in Tilburg (2018)
Hier waren 1.864 kiezers toegelaten (2,4% van alle toegelaten kiezers in Tilburg) en zijn 1.837 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 31,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 586 | 31,9% | 17,3% | +14,6 pp | 4,3% |
| VVD | 359 | 19,5% | 12,5% | +7,0 pp | 3,7% |
| GROENLINKS | 314 | 17,1% | 12,5% | +4,6 pp | 3,2% |
| CDA | 130 | 7,1% | 8,4% | −1,3 pp | 2,0% |
| Lijst Smolders Tilburg ( LST ) | 118 | 6,4% | 20,9% | −14,5 pp | 0,7% |
| SP | 98 | 5,3% | 9,2% | −3,9 pp | 1,4% |
| PvdA | 66 | 3,6% | 4,7% | −1,2 pp | 1,8% |
| LOKAAL TILBURG | 39 | 2,1% | 3,5% | −1,4 pp | 1,4% |
| Voor Tilburg | 35 | 1,9% | 2,4% | −0,5 pp | 1,9% |
| Verenigde Seniorenpartij Tilburg | 31 | 1,7% | 1,4% | +0,3 pp | 2,8% |
| 50PLUS | 29 | 1,6% | 4,1% | −2,5 pp | 0,9% |
| Links Offensief | 19 | 1,0% | 0,8% | +0,2 pp | 3,0% |
| BIT | 8 | 0,4% | 1,0% | −0,6 pp | 1,0% |
| OPA | 5 | 0,3% | 1,2% | −0,9 pp | 0,5% |
| Blanco | 12 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 10 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Tilburg, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Berend de Vries (D66) · 204 stemmen · 11,1% van alle stemmen hier
- Oscar Dusschooten (VVD) · 143 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Hans Smolders (Lijst Smolders Tilburg ( LST )) · 108 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Evelien Kostermans (GROENLINKS) · 107 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Beppie Smit (D66) · 100 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Marcelle Hendrickx (D66) · 70 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Mario Jacobs (GROENLINKS) · 66 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Helma Oostelbos (SP) · 65 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Niels van Stappershoef (VVD) · 62 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Erik de Ridder (CDA) · 55 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Stefanie Vatta (D66) · 45 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Jose Appels (VVD) · 43 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Eva van Wijngaarden (D66) · 37 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Yaşar Sazak (D66) · 27 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Bas van Weegberg (GROENLINKS) · 26 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +14,6 pp meer dan gemiddeld in Tilburg.
- Qua gewicht is dit het 4e van de 69 stembureaus: 2,4% van alle geldige stemmen in Tilburg en 0,0272% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 42 stemmen in Tilburg komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.758 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 106 |
| Toegelaten kiezers | 1.864 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.859 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −5 |
| Blanco en ongeldig | 22 (1,2%) |
Er zijn 5 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,18% van de stembiljetten, tegen 0,83% in Tilburg en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Tilburg
- Wijkcentrum de Baselaer 1.917 stemmen · Lijst Smolders Tilburg ( LST ) 25%
- Wijkcentrum Heyhoef 1.826 stemmen · Lijst Smolders Tilburg ( LST ) 24%
- Wijcentrum De Back 1.932 stemmen · D66 24%
- Openbare Basisschool De Blaak 1.803 stemmen · Lijst Smolders Tilburg ( LST ) 23%
- Wijkcentrum in de Boomtak 2.037 stemmen · D66 19%
- Verzorgingshuis Koningsvoorde 1.678 stemmen · Lijst Smolders Tilburg ( LST ) 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.