Stembureau Stembureau MFA Het Spoor in Tilburg
Postcode 5041 AR
Hier waren 1.166 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in Tilburg) en zijn 1.163 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 24,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 290 | 24,9% | 16,3% | +8,7 pp | 2,1% |
| LST | 181 | 15,6% | 17,0% | −1,4 pp | 1,3% |
| D66 | 137 | 11,8% | 12,1% | −0,3 pp | 1,3% |
| VVD | 111 | 9,5% | 13,6% | −4,1 pp | 1,0% |
| 50PLUS | 76 | 6,5% | 7,7% | −1,1 pp | 1,2% |
| Partij voor de Dieren | 66 | 5,7% | 3,5% | +2,2 pp | 2,2% |
| ONS Tilburg | 54 | 4,6% | 2,9% | +1,7 pp | 2,2% |
| SP | 53 | 4,6% | 3,5% | +1,1 pp | 1,8% |
| CDA | 52 | 4,5% | 7,4% | −2,9 pp | 0,8% |
| Lokaal Tilburg | 51 | 4,4% | 4,9% | −0,5 pp | 1,2% |
| Forum voor Democratie | 31 | 2,7% | 4,0% | −1,4 pp | 0,9% |
| VoorTilburg013 | 29 | 2,5% | 2,1% | +0,4 pp | 1,6% |
| Volt | 16 | 1,4% | 1,4% | −0,0 pp | 1,3% |
| DENK | 11 | 0,9% | 3,0% | −2,0 pp | 0,4% |
| BBB | 5 | 0,4% | 0,7% | −0,3 pp | 0,9% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Tilburg, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Hans Smolders (LST) · 166 stemmen · 14,3% van alle stemmen hier
- Evelien Kostermans (GroenLinks-PvdA) · 119 stemmen · 10,2% van alle stemmen hier
- Niels van Stappershoef (VVD) · 58 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Bas van der Pol (D66) · 56 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Henk van Tilborg (50PLUS) · 45 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Yusuf Çelik (GroenLinks-PvdA) · 34 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Anne Veldhoven (CDA) · 33 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Sofia Schampers (D66) · 32 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Anne-Miep Vlasveld (Partij voor de Dieren) · 31 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Linda Oerlemans (ONS Tilburg) · 30 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Aziza Aboulkacem-Jardaoui (GroenLinks-PvdA) · 29 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Pim Kooke (Forum voor Democratie) · 25 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Stefan Jansen (GroenLinks-PvdA) · 21 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Iris Vestjens (GroenLinks-PvdA) · 19 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Max Kruijf (Lokaal Tilburg) · 16 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +8,7 pp meer dan gemiddeld in Tilburg.
- Qua gewicht is dit het 20e van de 99 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Tilburg en 0,0152% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 73 stemmen in Tilburg komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.058 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 108 |
| Toegelaten kiezers | 1.166 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.166 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,26% van de stembiljetten, tegen 0,45% in Tilburg en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Tilburg
- Stembureau Tilburg University 1.171 stemmen · VVD 21%
- Stembureau Regionaal Archief Tilburg 1.146 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Stembureau Centraal station Tilburg "Noordzijde" 1.189 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Stembureau Giardino d'Italia 1.127 stemmen · LST 25%
- Stembureau MFA De Symfonie 1.208 stemmen · LST 25%
- Stembureau Dansschool van Opstal (locatie Berkel-Enschot) 1.116 stemmen · LST 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.