Stembureau Het Raadhuis Udenhout in Tilburg (2022)
Hier waren 496 kiezers toegelaten (0,7% van alle toegelaten kiezers in Tilburg) en zijn 492 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 14,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 70 | 14,2% | 14,1% | +0,1 pp | 0,7% |
| CDA | 70 | 14,2% | 5,0% | +9,3 pp | 1,9% |
| 50PLUS | 70 | 14,2% | 6,0% | +8,2 pp | 1,6% |
| VVD | 67 | 13,6% | 11,1% | +2,5 pp | 0,8% |
| GROENLINKS | 52 | 10,6% | 20,9% | −10,3 pp | 0,3% |
| LST | 49 | 10,0% | 12,6% | −2,6 pp | 0,5% |
| LOKAAL TILBURG | 32 | 6,5% | 4,4% | +2,1 pp | 1,0% |
| SP | 25 | 5,1% | 5,6% | −0,6 pp | 0,6% |
| ONS Tilburg | 21 | 4,3% | 3,8% | +0,4 pp | 0,8% |
| Partij voor de Dieren | 14 | 2,8% | 5,6% | −2,7 pp | 0,3% |
| PvdA | 12 | 2,4% | 5,9% | −3,5 pp | 0,3% |
| Voor Tilburg | 8 | 1,6% | 2,1% | −0,5 pp | 0,5% |
| Forum voor Democratie | 1 | 0,2% | 2,1% | −1,9 pp | 0,1% |
| Hart voor Vrijheid | 1 | 0,2% | 0,7% | −0,5 pp | 0,2% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Tilburg, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Frans Vriens (50PLUS) · 50 stemmen · 10,2% van alle stemmen hier
- Esmah Lahlah (GROENLINKS) · 49 stemmen · 10,0% van alle stemmen hier
- Niels van Stappershoef (VVD) · 42 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Hans Smolders (LST) · 40 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
- Ineke Couwenberg (CDA) · 40 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
- Beppie Smit (D66) · 34 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Manfred van Zeeland (CDA) · 22 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Linda Oerlemans (ONS Tilburg) · 20 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Manon van der Ven (D66) · 18 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Helma Oostelbos (SP) · 17 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Henk van Tilborg (50PLUS) · 15 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Frans van Aarle (LOKAAL TILBURG) · 15 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Yvonne Heutmekers-Linders (VVD) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Freek van Klaarwater (LOKAAL TILBURG) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Anne-Miep Vlasveld (Partij voor de Dieren) · 9 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier −10,3 pp minder dan gemiddeld in Tilburg.
- Qua gewicht is dit het 68e van de 99 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Tilburg en 0,0071% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 148 stemmen in Tilburg komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 442 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 54 |
| Toegelaten kiezers | 496 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 496 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,81% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Tilburg en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Tilburg
- Mobiel stembureau 494 stemmen · VVD 16%
- Wijkcentrum De Ypelaer 492 stemmen · GROENLINKS 23%
- MFA Het Kruispunt 502 stemmen · GROENLINKS 22%
- Voormalig GGD gebouw 474 stemmen · GROENLINKS 28%
- Pathé Tilburg centrum 505 stemmen · GROENLINKS 29%
- Parochiezaal de Goede Herder 461 stemmen · LST 16%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.