Stembureau De Wissel in Tilburg (2022)
Hier waren 521 kiezers toegelaten (0,7% van alle toegelaten kiezers in Tilburg) en zijn 518 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 23,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 123 | 23,7% | 20,9% | +2,9 pp | 0,8% |
| D66 | 69 | 13,3% | 14,1% | −0,8 pp | 0,7% |
| LST | 50 | 9,7% | 12,6% | −2,9 pp | 0,5% |
| VVD | 40 | 7,7% | 11,1% | −3,4 pp | 0,5% |
| SP | 40 | 7,7% | 5,6% | +2,1 pp | 1,0% |
| PvdA | 38 | 7,3% | 5,9% | +1,4 pp | 0,9% |
| Partij voor de Dieren | 36 | 6,9% | 5,6% | +1,4 pp | 0,9% |
| CDA | 22 | 4,2% | 5,0% | −0,7 pp | 0,6% |
| LOKAAL TILBURG | 20 | 3,9% | 4,4% | −0,5 pp | 0,6% |
| ONS Tilburg | 20 | 3,9% | 3,8% | +0,0 pp | 0,7% |
| 50PLUS | 19 | 3,7% | 6,0% | −2,3 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 18 | 3,5% | 2,1% | +1,4 pp | 1,2% |
| Voor Tilburg | 12 | 2,3% | 2,1% | +0,2 pp | 0,8% |
| Hart voor Vrijheid | 11 | 2,1% | 0,7% | +1,4 pp | 2,0% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Tilburg, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Esmah Lahlah (GROENLINKS) · 88 stemmen · 17,0% van alle stemmen hier
- Hans Smolders (LST) · 46 stemmen · 8,9% van alle stemmen hier
- Beppie Smit (D66) · 38 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Helma Oostelbos (SP) · 23 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Yusuf Çelik (PvdA) · 20 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Niels van Stappershoef (VVD) · 19 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- P. Kooke (Forum voor Democratie) · 18 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Anne-Miep Vlasveld (Partij voor de Dieren) · 18 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Ineke Couwenberg (CDA) · 16 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Linda Oerlemans (ONS Tilburg) · 15 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Henk van Tilborg (50PLUS) · 12 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Frans van Aarle (LOKAAL TILBURG) · 12 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Freke Schellekens (GROENLINKS) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Ferdi Scholten (Hart voor Vrijheid) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Bea Mieris (PvdA) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −3,4 pp minder dan gemiddeld in Tilburg.
- Qua gewicht is dit het 63e van de 99 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Tilburg en 0,0075% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 141 stemmen in Tilburg komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 468 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 53 |
| Toegelaten kiezers | 521 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 520 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,4%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,38% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Tilburg en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Tilburg
- Mobiel stembureau 528 stemmen · D66 23%
- 2College Cobbenhagen 511 stemmen · GROENLINKS 24%
- MFA De Poorten 539 stemmen · GROENLINKS 24%
- Pathé Tilburg centrum 505 stemmen · GROENLINKS 29%
- Dansschool van Opstal 553 stemmen · D66 18%
- MFA Het Kruispunt 502 stemmen · GROENLINKS 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.