Stembureau Stembureau Basisschool De Achtbaan in Tiel
Postcode 4005 VP
Hier waren 355 kiezers toegelaten (2,3% van alle toegelaten kiezers in Tiel) en zijn 351 geldige stemmen uitgebracht. PVDB werd hier de grootste met 29,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVDB | 105 | 29,9% | 29,1% | +0,9 pp | 2,3% |
| GroenLinks-PvdA | 68 | 19,4% | 19,8% | −0,4 pp | 2,2% |
| VVD | 50 | 14,2% | 13,3% | +0,9 pp | 2,4% |
| Forum voor Democratie | 50 | 14,2% | 12,8% | +1,4 pp | 2,5% |
| D66 | 45 | 12,8% | 11,5% | +1,4 pp | 2,5% |
| CDA | 23 | 6,6% | 10,5% | −3,9 pp | 1,4% |
| ChristenUnie | 10 | 2,8% | 2,7% | +0,2 pp | 2,4% |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Tiel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Carla Kreuk-Wildeman (PVDB) · 64 stemmen · 18,2% van alle stemmen hier
- Anita van Iperen (Forum voor Democratie) · 40 stemmen · 11,4% van alle stemmen hier
- Maureen Klijn (GroenLinks-PvdA) · 20 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Frank Koelen (VVD) · 18 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Wim de Boer (PVDB) · 14 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Wim van Baal (VVD) · 13 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Willem Gradisen (GroenLinks-PvdA) · 12 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Hubertien Stultiens (D66) · 11 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Mehmet Yüce (D66) · 11 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Frank Groen (PVDB) · 9 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Layla Bouyakhrichan (GroenLinks-PvdA) · 8 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Simone de Boer (PVDB) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Abdelmalik Boudehan (GroenLinks-PvdA) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Babette Hak (Forum voor Democratie) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Laurens Verspuij (D66) · 6 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −3,9 pp minder dan gemiddeld in Tiel.
- Qua gewicht is dit het 17e van de 18 stembureaus: 2,2% van alle geldige stemmen in Tiel en 0,0046% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 44 stemmen in Tiel komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 303 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 52 |
| Toegelaten kiezers | 355 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 354 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,8%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,85% van de stembiljetten, tegen 0,54% in Tiel en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Tiel
- Stembureau Voetbalclub RKTVC 573 stemmen · PVDB 32%
- Stembureau Clubhuis Tiel 282 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Stembureau Hondensportvereniging Tiel 605 stemmen · PVDB 34%
- Stembureau Verenigingsgebouw KTVM 617 stemmen · PVDB 35%
- Stembureau De Vier Gravinnen 747 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Stembureau Verenigingsgebouw AVGN 811 stemmen · PVDB 31%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.