Stembureau Stembureau Zalencentrum Ger.Gemeente in Tholen (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 4691 DS · Wijk Tholen

Hier waren 771 kiezers toegelaten (6,3% van alle toegelaten kiezers in Tholen) en zijn 769 geldige stemmen uitgebracht. SGP werd hier de grootste met 41,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
SGP 316 41,1% 31,2% +9,9 pp 8,3%
ChristenUnie 133 17,3% 13,1% +4,2 pp 8,3%
VVD 129 16,8% 14,9% +1,9 pp 7,1%
ABT 73 9,5% 14,5% −5,0 pp 4,1%
Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS 42 5,5% 9,5% −4,1 pp 3,6%
SP 39 5,1% 6,5% −1,4 pp 4,9%
CDA 36 4,7% 8,8% −4,2 pp 3,3%
Jezus Leeft 1 0,1% 1,4% −1,3 pp 0,6%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Tholen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. P.W.J. Hoek (SGP) · 205 stemmen · 26,7% van alle stemmen hier
  2. Jaap Hage (ChristenUnie) · 64 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
  3. R.A. Muijt (SGP) · 53 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
  4. Han van 't Hof (ABT) · 37 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  5. Frank Hommel (VVD) · 34 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  6. Arjan Deurloo (VVD) · 29 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  7. Anco Fase (VVD) · 23 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  8. Jolanda Schot (SP) · 23 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  9. Marcel Vercammen (ChristenUnie) · 20 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  10. Ineke Schippers (ABT) · 20 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  11. Corniel van Leeuwen (ChristenUnie) · 16 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  12. Jan Heshof (Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS) · 15 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  13. M. van Zielst (SGP) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  14. Michael Schoonen (CDA) · 12 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  15. Jorien Hage-Kalle (ChristenUnie) · 11 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier +9,9 pp meer dan gemiddeld in Tholen.
  • Qua gewicht is dit het 8e van de 18 stembureaus: 6,3% van alle geldige stemmen in Tholen en 0,0111% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 16 stemmen in Tholen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen624
Geldige volmachtbewijzen147
Toegelaten kiezers771
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)771
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,3%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,26% van de stembiljetten, tegen 0,39% in Tholen en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Tholen

Alle stembureaus in Tholen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.