Stembureau Trefpunt 1 14 maart in Teylingen (2022)
Hier waren 331 kiezers toegelaten (2,0% van alle toegelaten kiezers in Teylingen) en zijn 330 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 17,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 59 | 17,9% | 18,6% | −0,7 pp | 1,9% |
| CDA | 54 | 16,4% | 18,6% | −2,2 pp | 1,7% |
| Trilokaal | 49 | 14,8% | 14,8% | +0,0 pp | 2,0% |
| GROENLINKS | 43 | 13,0% | 9,0% | +4,0 pp | 2,8% |
| D66 | 37 | 11,2% | 15,5% | −4,3 pp | 1,4% |
| PvdA | 33 | 10,0% | 7,3% | +2,7 pp | 2,7% |
| Progressief Teylingen | 24 | 7,3% | 6,5% | +0,8 pp | 2,2% |
| ChristenUnie | 16 | 4,8% | 4,2% | +0,7 pp | 2,3% |
| 15 | 4,5% | 5,5% | −1,0 pp | 1,6% | |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Teylingen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Nico Ouwehand (Trilokaal) · 30 stemmen · 9,1% van alle stemmen hier
- Edith Alkemade-Augustinus (D66) · 28 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Stefanie de Voogd (VVD) · 27 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
- Anja Schrage (GROENLINKS) · 22 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Wim de Winter (CDA) · 16 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Kardien de Werker (VVD) · 15 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Paul Witteman (PvdA) · 14 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Hans Goudsmit (Progressief Teylingen) · 14 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Joanne de Mooij (ChristenUnie) · 13 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Carla Hilverda- van Leeuwen (CDA) · 12 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Guylaine Loos (CDA) · 12 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Gerben Dijkstra (CDA) · 10 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Hans Oudshoorn (VVD) · 9 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Lisa Gonzalez (GROENLINKS) · 9 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Martijn van Duijvenbode (Trilokaal) · 8 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier −4,3 pp minder dan gemiddeld in Teylingen.
- Qua gewicht is dit het 24e van de 28 stembureaus: 2,0% van alle geldige stemmen in Teylingen en 0,0048% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 51 stemmen in Teylingen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 300 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 31 |
| Toegelaten kiezers | 331 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 331 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,30% van de stembiljetten, tegen 0,58% in Teylingen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Teylingen
- Bestuurscentrum 1 14 mrt 337 stemmen · D66 22%
- Bestuurscentrum 2 14 maart 320 stemmen · VVD 22%
- Bestuurscentrum 1 15 mrt 432 stemmen · VVD 21%
- Bibliotheek Bollenstreek Sassenheim 273 stemmen · CDA 18%
- Jongerencentrum @hok 450 stemmen · VVD 23%
- TH. Sport & Fitness 249 stemmen · VVD 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.