Stembureau Het Onderdak (1) in Teylingen
Postcode 2171 ER · Wijk Sassenheim West
Hier waren 601 kiezers toegelaten (3,1% van alle toegelaten kiezers in Teylingen) en zijn 599 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 20,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 120 | 20,0% | 15,3% | +4,7 pp | 4,1% |
| CDA | 104 | 17,4% | 14,6% | +2,8 pp | 3,7% |
| GroenLinks-PvdA | 82 | 13,7% | 13,9% | −0,2 pp | 3,1% |
| D66 | 63 | 10,5% | 15,6% | −5,0 pp | 2,1% |
| Forum voor Democratie | 63 | 10,5% | 12,4% | −1,9 pp | 2,6% |
| Teylingen Met Elkaar | 60 | 10,0% | 8,8% | +1,2 pp | 3,5% |
| Partij voor Teylingen | 51 | 8,5% | 9,7% | −1,2 pp | 2,7% |
| Trilokaal | 49 | 8,2% | 7,2% | +0,9 pp | 3,5% |
| ChristenUnie | 7 | 1,2% | 2,5% | −1,3 pp | 1,5% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Teylingen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Stefanie de Voogd (VVD) · 63 stemmen · 10,5% van alle stemmen hier
- Theo van den Nouland (CDA) · 57 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
- Milan Schenk (Forum voor Democratie) · 42 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Sybrinne de Vries-van den Beukel (Teylingen Met Elkaar) · 39 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Joep Derksen (Partij voor Teylingen) · 35 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Carmen van Velzen-Bel (Trilokaal) · 34 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Paul Witteman (GroenLinks-PvdA) · 31 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Ruben Kroeze (D66) · 31 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Anja Schrage (GroenLinks-PvdA) · 19 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Frank Beijk (VVD) · 18 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Kalinda Ravensberg-van Werkhoven (D66) · 16 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Ineke van Steensel-van Hage (VVD) · 15 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Carla Hilverda-van Leeuwen (CDA) · 15 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Killian de Leeuw (Forum voor Democratie) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Annette van der Kroft (D66) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier −5,0 pp minder dan gemiddeld in Teylingen.
- Qua gewicht is dit het 17e van de 25 stembureaus: 3,1% van alle geldige stemmen in Teylingen en 0,0079% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 32 stemmen in Teylingen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 534 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 67 |
| Toegelaten kiezers | 601 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 601 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,33% van de stembiljetten, tegen 0,44% in Teylingen en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Teylingen
- Gemeentekantoor Teylingen Trouwzaal 646 stemmen · VVD 19%
- Paviljoen 't Sassennest 551 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Gemeentekantoor Teylingen vergaderzaal 040 697 stemmen · VVD 15%
- Partycenter De Oude Tol 543 stemmen · D66 17%
- Jongerencentrum @hok 713 stemmen · VVD 18%
- Bibliotheek Bollenstreek Sassenheim 537 stemmen · VVD 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.