Stembureau Gemeentehuis 2 in Texel (2025)
Postcode 1791 AT · Wijk Het Oude Land en duingebied
Hier zijn 725 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 17,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 124 | 17,1% | 15,4% | +1,7 pp | 7,8% |
| VVD | 123 | 17,0% | 16,0% | +1,0 pp | 7,4% |
| D66 | 112 | 15,4% | 14,5% | +0,9 pp | 7,4% |
| PVV | 92 | 12,7% | 13,4% | −0,7 pp | 6,6% |
| CDA | 68 | 9,4% | 11,3% | −1,9 pp | 5,8% |
| JA21 | 58 | 8,0% | 6,1% | +1,9 pp | 9,1% |
| Forum voor Democratie | 45 | 6,2% | 6,7% | −0,5 pp | 6,4% |
| BBB | 39 | 5,4% | 6,4% | −1,0 pp | 5,9% |
| Partij voor de Dieren | 18 | 2,5% | 2,2% | +0,2 pp | 7,7% |
| SP | 17 | 2,3% | 2,1% | +0,3 pp | 7,8% |
| 50PLUS | 7 | 1,0% | 1,2% | −0,2 pp | 5,7% |
| ChristenUnie | 6 | 0,8% | 1,2% | −0,4 pp | 4,8% |
| Volt | 4 | 0,6% | 1,1% | −0,5 pp | 3,6% |
| BIJ1 | 3 | 0,4% | 0,2% | +0,3 pp | 18,8% |
| Piratenpartij | 3 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 21,4% |
| DENK | 2 | 0,3% | 0,1% | +0,1 pp | 14,3% |
| BVNL | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,1 pp | 3,4% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 9,1% |
| NSC | 1 | 0,1% | 0,4% | −0,3 pp | 2,3% |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 4,0% |
| DE LINIE | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,9% | −0,9 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Texel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −1,9 pp minder dan gemiddeld in Texel.
- Qua gewicht is dit het 8e van de 14 stembureaus: 7,0% van alle geldige stemmen in Texel en 0,0070% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 14 stemmen in Texel komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Texel
- Gemeentehuis 760 stemmen · VVD 18%
- De Buureton 1 703 stemmen · VVD 17%
- Eierlandsche Huis 798 stemmen · VVD 19%
- Dorpshuis De Waldhorn 611 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- De Buureton 2 805 stemmen · GroenLinks-PvdA 17%
- Huis van Ontwikkeling 428 stemmen · VVD 17%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.