Stembureau Stembureau MFC De Kirke in Terneuzen

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 4554 AM · Wijk Kern Westdorpe

Hier waren 721 kiezers toegelaten (3,3% van alle toegelaten kiezers in Terneuzen) en zijn 714 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 24,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
CDA 177 24,8% 13,1% +11,7 pp 6,3%
PVV 150 21,0% 18,6% +2,4 pp 3,7%
TOP/GEMEENTEBELANGEN 89 12,5% 16,3% −3,9 pp 2,5%
Partij van de Arbeid (PvdA) - GROENLINKS 66 9,2% 9,7% −0,5 pp 3,1%
VVD 48 6,7% 7,9% −1,2 pp 2,8%
Sociaal Democraten Terneuzen 44 6,2% 3,1% +3,1 pp 6,7%
D66 34 4,8% 4,4% +0,4 pp 3,6%
50PLUS 24 3,4% 2,6% +0,8 pp 4,3%
SP 22 3,1% 3,1% −0,0 pp 3,3%
BVNL 15 2,1% 1,5% +0,6 pp 4,7%
Sociaal Terneuzen 14 2,0% 2,7% −0,8 pp 2,4%
Hart voor Terneuzen 11 1,5% 4,7% −3,1 pp 1,1%
ChristenUnie 9 1,3% 4,2% −3,0 pp 1,0%
SGP 8 1,1% 6,2% −5,1 pp 0,6%
Terneuzen Sterk 3 0,4% 1,8% −1,4 pp 0,8%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig5Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Terneuzen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Patrick van der Hoeff (PVV) · 111 stemmen · 15,5% van alle stemmen hier
  2. Claudia van Vooren (CDA) · 98 stemmen · 13,7% van alle stemmen hier
  3. Marijke Hemelsoet-de Jaeger (TOP/GEMEENTEBELANGEN) · 55 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
  4. Loek De Beleir (CDA) · 42 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
  5. Laszlo van de Voorde (Partij van de Arbeid (PvdA) - GROENLINKS) · 33 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  6. Cobie van Bedaf-van Gorsel (Sociaal Democraten Terneuzen) · 24 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  7. India Zandman (PVV) · 22 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  8. Valentijn Rammeloo (VVD) · 19 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  9. Honoré Reuling (50PLUS) · 17 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  10. Jack Begijn (CDA) · 16 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  11. Edith Kuitert (SP) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  12. Esther Baecke (CDA) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  13. Frank Sprangers (VVD) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Pieter Jan Esselbrugge (D66) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  15. Miranda de Kok (Partij van de Arbeid (PvdA) - GROENLINKS) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +11,7 pp meer dan gemiddeld in Terneuzen.
  • Qua gewicht is dit het 13e van de 29 stembureaus: 3,3% van alle geldige stemmen in Terneuzen en 0,0094% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 30 stemmen in Terneuzen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen625
Geldige volmachtbewijzen96
Toegelaten kiezers721
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)721
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig7 (1,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,97% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Terneuzen en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Terneuzen

Alle stembureaus in Terneuzen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.