Hoe stemde Oosthem in Súdwest-Fryslân in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Blauwhuis
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Oosthem 1.152 geldige stemmen uitgebracht (2,0% van alle stemmen in Súdwest-Fryslân). BBB werd hier de grootste met 20,4%. Vergeleken met heel Súdwest-Fryslân scoorden BBB (+10,8 pp) en CDA (+1,4 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−4,3 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| BBB | 235 | 20,4% | 9,6% | +10,8 pp |
| PVV | 214 | 18,6% | 22,8% | −4,2 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 199 | 17,3% | 16,8% | +0,5 pp |
| VVD | 129 | 11,2% | 12,5% | −1,3 pp |
| GroenLinks-PvdA | 113 | 9,8% | 14,1% | −4,3 pp |
| CDA | 88 | 7,6% | 6,2% | +1,4 pp |
| D66 | 37 | 3,2% | 4,5% | −1,3 pp |
| SP | 37 | 3,2% | 3,3% | −0,0 pp |
| ChristenUnie | 21 | 1,8% | 2,0% | −0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 19 | 1,6% | 0,9% | +0,8 pp |
| Forum voor Democratie | 17 | 1,5% | 2,7% | −1,2 pp |
| SGP | 10 | 0,9% | 0,5% | +0,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 10 | 0,9% | 1,5% | −0,7 pp |
| JA21 | 9 | 0,8% | 0,7% | +0,1 pp |
| Volt | 5 | 0,4% | 0,9% | −0,4 pp |
| LP | 2 | 0,2% | 0,0% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 1 | 0,1% | 0,4% | −0,3 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| DENK | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Oosthem
- Dorpshuis It Himsterhûs Oosthem · 8618 NK · 590 stemmen · PVV 20%
- De Freonskip Blauwhuis · 8615 LL · 562 stemmen · BBB 28%
Andere wijken in Súdwest-Fryslân
- Sneek 20.985 stemmen · PVV 26%
- Bolsward 6.253 stemmen · PVV 24%
- Nijefurd 3.553 stemmen · PVV 23%
- Littenseradiel 3.483 stemmen · GroenLinks-PvdA 17%
- Bouwhoek 2.617 stemmen · PVV 24%
- Makkum 2.407 stemmen · PVV 25%
- Koudum 2.240 stemmen · PVV 21%
- Zuid IJlst 2.104 stemmen · PVV 21%
- IJlst 2.015 stemmen · PVV 19%
- Oost IJlst 1.938 stemmen · PVV 22%
- Hemelum 1.578 stemmen · PVV 19%
- Boarnsterhim 1.199 stemmen · PVV 19%
- Woudsend 1.195 stemmen · PVV 19%
- Weidestreek Zuid 1.062 stemmen · BBB 22%
- Zuidoost IJlst 1.053 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 19%
- Weidestreek Oost 986 stemmen · BBB 23%
- West IJlst 770 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 21%
- Noordwest IJlst 757 stemmen · PVV 22%
- Weidestreek Zuidwest 299 stemmen · PVV 21%
- Weidestreek West 144 stemmen · PVV 23%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.