Hoe stemde Bouwhoek in Súdwest-Fryslân in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Witmarsum, Arum, Pingjum, Kimswerd
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 4 stembureaus in Bouwhoek 2.654 geldige stemmen uitgebracht (4,5% van alle stemmen in Súdwest-Fryslân). PVV werd hier de grootste met 18,5%. Vergeleken met heel Súdwest-Fryslân scoorden PVV (+2,9 pp) en BBB (+2,0 pp) hier hoger en D66 (−3,9 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 491 | 18,5% | 15,6% | +2,9 pp |
| CDA | 425 | 16,0% | 17,4% | −1,4 pp |
| GroenLinks-PvdA | 320 | 12,1% | 11,6% | +0,5 pp |
| VVD | 302 | 11,4% | 13,0% | −1,6 pp |
| D66 | 250 | 9,4% | 13,3% | −3,9 pp |
| Forum voor Democratie | 223 | 8,4% | 6,8% | +1,6 pp |
| BBB | 209 | 7,9% | 5,9% | +2,0 pp |
| JA21 | 150 | 5,7% | 5,7% | −0,0 pp |
| SP | 54 | 2,0% | 1,8% | +0,2 pp |
| 50PLUS | 47 | 1,8% | 1,4% | +0,4 pp |
| FNP | 43 | 1,6% | 1,6% | +0,0 pp |
| Partij voor de Dieren | 39 | 1,5% | 1,2% | +0,3 pp |
| ChristenUnie | 33 | 1,2% | 1,8% | −0,6 pp |
| SGP | 22 | 0,8% | 0,8% | +0,1 pp |
| Volt | 21 | 0,8% | 0,7% | +0,1 pp |
| NSC | 8 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp |
| BVNL | 7 | 0,3% | 0,2% | +0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 7 | 0,3% | 0,1% | +0,1 pp |
| LP | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Piratenpartij | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Bouwhoek
- Aylva State (vóór hoofdingang rechts) Witmarsum · 8748 CC · 1.206 stemmen · CDA 21%
- 't Lokaal Arum · 8822 VD · 688 stemmen · PVV 23%
- Dorpshuis De Nije Bân Pingjum · 8749 GV · 381 stemmen · GroenLinks-PvdA 17%
- MFC Piers' Stee Kimswerd · 8821 LC · 379 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
Andere wijken in Súdwest-Fryslân
- Sneek 21.541 stemmen · PVV 18%
- Bolsward 6.325 stemmen · CDA 18%
- Nijefurd 3.664 stemmen · CDA 17%
- Littenseradiel 3.508 stemmen · CDA 22%
- Makkum 2.298 stemmen · PVV 17%
- Koudum 2.208 stemmen · CDA 22%
- Zuid IJlst 2.148 stemmen · CDA 21%
- IJlst 1.965 stemmen · CDA 20%
- Oost IJlst 1.839 stemmen · CDA 21%
- Hemelum 1.596 stemmen · CDA 17%
- Boarnsterhim 1.214 stemmen · CDA 16%
- Woudsend 1.178 stemmen · CDA 18%
- Oosthem 1.160 stemmen · CDA 23%
- Zuidoost IJlst 1.106 stemmen · CDA 21%
- Weidestreek Zuid 1.077 stemmen · CDA 22%
- Weidestreek Oost 982 stemmen · CDA 23%
- West IJlst 759 stemmen · CDA 30%
- Noordwest IJlst 715 stemmen · CDA 22%
- Weidestreek Zuidwest 281 stemmen · CDA 22%
- Weidestreek West 133 stemmen · PVV 20%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.