Stembureau Sporthal Middelzee Bureau I in Súdwest-Fryslân (2023)
Postcode 8701 LV · Wijk Bolsward
Hier zijn 1.005 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 21,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 220 | 21,9% | 22,8% | −0,9 pp | 1,7% |
| Nieuw Sociaal Contract | 192 | 19,1% | 16,8% | +2,3 pp | 2,0% |
| VVD | 148 | 14,7% | 12,5% | +2,2 pp | 2,0% |
| GroenLinks-PvdA | 116 | 11,5% | 14,1% | −2,5 pp | 1,4% |
| CDA | 87 | 8,7% | 6,2% | +2,5 pp | 2,4% |
| BBB | 64 | 6,4% | 9,6% | −3,3 pp | 1,2% |
| D66 | 45 | 4,5% | 4,5% | −0,0 pp | 1,7% |
| SP | 35 | 3,5% | 3,3% | +0,2 pp | 1,9% |
| ChristenUnie | 23 | 2,3% | 2,0% | +0,3 pp | 2,0% |
| Forum voor Democratie | 14 | 1,4% | 2,7% | −1,3 pp | 0,9% |
| BVNL / Groep Van Haga | 12 | 1,2% | 0,9% | +0,3 pp | 2,4% |
| SGP | 11 | 1,1% | 0,5% | +0,6 pp | 3,6% |
| 50PLUS | 8 | 0,8% | 0,4% | +0,4 pp | 3,5% |
| Partij voor de Dieren | 8 | 0,8% | 1,5% | −0,8 pp | 0,9% |
| Volt | 7 | 0,7% | 0,9% | −0,2 pp | 1,4% |
| DENK | 6 | 0,6% | 0,3% | +0,3 pp | 3,9% |
| JA21 | 5 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp | 1,2% |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,3% | 0,0% | +0,3 pp | 10,7% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 1,6% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Súdwest-Fryslân, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BBB haalde hier −3,3 pp minder dan gemiddeld in Súdwest-Fryslân.
- Qua gewicht is dit het 18e van de 75 stembureaus: 1,7% van alle geldige stemmen in Súdwest-Fryslân en 0,0098% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 58 stemmen in Súdwest-Fryslân komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Súdwest-Fryslân
- MFC It Harspit 1.053 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 19%
- Sporthal Middelzee Bureau III 1.000 stemmen · PVV 25%
- VBG De Bron Bureau I 1.057 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 19%
- Woonzorgcentrum Nij Mariënacker 993 stemmen · PVV 20%
- VBG De Bron Bureau II 1.062 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Verenigingsgebouw “De Skoalleseize” 972 stemmen · BBB 18%
Alle stembureaus in Súdwest-Fryslân
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.