Stembureau Ontmoetingscentrum "De Eehof" in Súdwest-Fryslân (2023)
Postcode 8651 EG · Wijk IJlst
Hier zijn 862 geldige stemmen uitgebracht. Nieuw Sociaal Contract werd hier de grootste met 20,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuw Sociaal Contract | 173 | 20,1% | 16,8% | +3,3 pp | 1,8% |
| GroenLinks-PvdA | 151 | 17,5% | 14,1% | +3,5 pp | 1,9% |
| PVV | 119 | 13,8% | 22,8% | −9,0 pp | 0,9% |
| VVD | 112 | 13,0% | 12,5% | +0,5 pp | 1,6% |
| CDA | 81 | 9,4% | 6,2% | +3,2 pp | 2,3% |
| BBB | 53 | 6,1% | 9,6% | −3,5 pp | 1,0% |
| D66 | 47 | 5,5% | 4,5% | +0,9 pp | 1,8% |
| SP | 31 | 3,6% | 3,3% | +0,3 pp | 1,6% |
| ChristenUnie | 27 | 3,1% | 2,0% | +1,2 pp | 2,4% |
| Forum voor Democratie | 21 | 2,4% | 2,7% | −0,2 pp | 1,4% |
| Partij voor de Dieren | 15 | 1,7% | 1,5% | +0,2 pp | 1,7% |
| SGP | 14 | 1,6% | 0,5% | +1,1 pp | 4,6% |
| JA21 | 5 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp | 1,2% |
| Volt | 5 | 0,6% | 0,9% | −0,3 pp | 1,0% |
| 50PLUS | 3 | 0,3% | 0,4% | −0,0 pp | 1,3% |
| BVNL / Groep Van Haga | 2 | 0,2% | 0,9% | −0,6 pp | 0,4% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 1,6% |
| DENK | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp | 0,6% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 1,8% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Súdwest-Fryslân, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −9,0 pp minder dan gemiddeld in Súdwest-Fryslân.
- Qua gewicht is dit het 34e van de 75 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Súdwest-Fryslân en 0,0084% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 67 stemmen in Súdwest-Fryslân komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Súdwest-Fryslân
- Brede School Duinterpen I (sporthal) 866 stemmen · PVV 27%
- Oer de Toer 839 stemmen · PVV 21%
- MFC De Klink Bureau II 871 stemmen · PVV 26%
- Wijkgebouw It Roefke 832 stemmen · PVV 25%
- Wijkgebouw De Schuttersheuvel Bureau I 875 stemmen · PVV 31%
- ROC Friese Poort 827 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 18%
Alle stembureaus in Súdwest-Fryslân
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.